Velikonoce v Jičíně budou rockové!

V sobotu 15. 4. 2017 se půjde do jičínského Masarykova divadla na akci Rockové Velikonoce. Tato akce je věnována především mladým kapelám z Jičína a jeho blízkého okolí. Hlavní kapelou, která celé toto setkání iniciovala, je jičínská kapela Střemhlav, která právě vydává své nové CD a na této akci ho pokřtí. Album nese název Naopak a najdete na něm celkem deset zbrusu nových, především autorských písní kapely Střemhlav.
Další, bezesporu velkou hvězdou večera budou broumovští Imodium. Tato kapela se u fanoušků těší veliké oblibě. Od roku 2003, kdy kapela vznikla, natočila celkem čtyři studiová alba. Poslední album vyšlo na počátku října 2013. V letošním roce kapela plánuje vydat již své páté album a tak lze předpokládat, že i na tomto koncertě nám nabídne několik ochutnávek z tohoto připravovaného alba. Jako první vlaštovku kapela do světa vypustila počátkem letošního roku písničku Proud.
Kromě muziky budou také k vidění fotografie Jana Nožičky, jičínského rodáka, který fotografuje nejenom veličiny a neznámé kapely české hudební scény, ale i kapely ze světa. V současné době se Jan pohybuje se svým objektivem především na koncertech v Praze. Více nám o této akci prozradil v rozhovoru níže za organizátory Jan Maštalíř.

Podle čeho jste vybírali kapely?
Protože jsme tu akci na začátku koncipovali jako křest naší nové desky (kapela Střemhlav), chtěli jsme pozvat především spřízněné kapely z Jičína a udělat si to tak nějak v kamarádském kroužku hezký. Nakonec jsme si ale řekli, že když už do toho sypeme čas, energii a peníze, tak by chtělo využít potenciál akce a přizvat i kapely z pomyslné první ligy, jako jsou bezesporu broumovští Imodium nebo na první ligu aspirující poděbradští Věc Makropulos.
Celkem tedy na letošních Rockových Velikonocích vystoupí 7 kapel. Pět kapel má jičínské kořeny, většina účinkujících jsou dobří kamarádi a věřím, že se to projeví na celkové pohodové atmosféře festivalu. Navíc, abychom zde nemluvili jen o hudbě, bych rád podotknul, že součástí festivalu bude i výstava fotografií Jana Nožičky (jičínský rodák a vycházející hvězda na českém poli koncertní fotografie).

Jaké kapely se představí na jičínských rockových velikonocích?
- IMODIUM - Broumov ( http://bandzone.cz/imodium )
- STŘEMHLAV - Jičín ( http://bandzone.cz/stremhlav )
- VĚC MAKROPULOS - Pardubice ( http://bandzone.cz/vecmakropulos )
- NORMAN BATES - Rakovník ( http://bandzone.cz/normanbates )
- SOUNDRISE - Jičín ( kapela maturantů z jičínské ZUŠky s playlistem plným rockových klenotů )
- BLUDY - Jičín ( http://bandzone.cz/bludy )
- SRANDA ( ex. Ribofish, Beanscream nebo Poslední šance pro fazole ) - Jičín (http://bandzone.cz/kapelasranda )
- MILDAS FUNK BAND :-)

16830779 960419140755720 7598375805808415591 n

Jak těžké bylo zorganizovat takovou akci?
Zase tak hrozné to není (zatím :-)))) a to především díky Markovi Vondrákovi z Kulturních zařízení města Jičína, který nám dost pomáhá se zajištěním prostoru a techniky.

Jaké jsou cíle a ambice Rockových Velikonoc v Jičíně?
V Jičíně není prostor, kde by kapely mohli prezentovat svou tvorbu a uspořádat pro regionální kapelu koncert v tak velkém sále, jako je Masarykovo divadlo, nedává smysl. Podobné akce, jako je tento festival, mohou lokálním kapelám umožnit prezentovat se před místním publikem a to je primární cíl akce.
Rockové Velikonoce a Rockové Vánoce měli v Jičíně silnou tradici. Bylo by moc fajn, kdyby se nám podařilo ji obnovit. Naplnění této ambice samozřejmě závisí na tom, jak moc na letošním ročníku vykrvácíme.

Jaká byla spolupráce s městem ohledně pronájmu Masarykova divadla?
Jak už jsem uvedl výše, spolupráce s KZMJ je výborná. KZMJ má na starosti technickou  stránku věci a bez jejich podpory bych do tohoto projektu asi nešel.

Jaká je kapacita divadla pro tuto akci a kolik fanoušků očekáváte?
Kapacita sálu je cca 500 lidí. Naše naděje míří vysoko, ke 300 lidem, modlíme se a budeme moc rádi když se to povede.

Na co všechno se návštěvníci mohou těšit kromě muziky?
Jak jsem již zmínil výše, součástí festivalu bude výstava fotografií Jana Nožičky, takže pro návštěvníky kromě uší bude i pomyslná pastva pro oči.

Na co byste nalákali váhající návštěvníky?
Poskládali jsme, myslím, super akci a tak pevně věřím, že všichni, co budou 15.4. v Jičíně, mají rádi živou muziku a nemají jiný program, váhat nebudou

Plánujete již nyní příští ročník nebo počkáte, jak se vyvine tento?
Určitě bychom moc rádi obnovili tradici Rockových Velikonoc v Jičíně, hodně to ale závisí na tom, jak dopadne letošní ročník.

Co byste rádi vzkázali závěrem?
Lístky se dají stále ještě sehnat v informačním centru za 80,- Kč na místě pak budou za 110,- Kč! 15.04.2017 od 16h v Masarykově divadle, se na vás budeme těšit!

S rockpalacem můžete soutěžit o 2x2 vstupenky a soutěžní otázku najdete ZDE

Pro Rockpaalce Martin Fejfar