Vzpomínky na vesnickou tancovačku

  • Číst 3644 krát

Přijďte zavzpomínat na doby, kdy taneční zábava byla alfou omegou každého rockera. Kdy týden v práci bylo pouhé - nekonečně dlouhé čekání na pátek. V létě parkety, v zimě sály. Vždy jsme říkali, že každý parket měl pokaždé jinou, neopakovatelnou atmosféru, i kdybychom tam byli 100x. Někteří měli již v pátek sbaleny spacáky a vyráželi po štacích na celý víkend.
Sály byly v obležení ještě před hodinou, kdy se začalo pouštět dovnitř. Hloučky mániček opouštěly místní přeplněné hospody. I móda byla tehdy hodně svérázná. Staré dobré časy, kdy jednotnou uniformou bigbíťáků z tanečních zábav se staly rifle, „důchodky“, slušivý „vaťák“ a „zmijovka“ se jenom tak nevrátí.
Na zábavy se vyráželo zpravidla po obědě a cestou (většinou na kolech) do místa konání akce (ne zřídka dál než 15 km) se zastavovalo v hospůdkách doplnit hladinu, ale vždy tak, aby se včas na zábavě zabral stůl.
Kdo prožil tato krásná léta, měl šťastné mládí. Tancovačka - fenomén české kotliny byla prostě jedinečná a ve světě ojedinělá.
Přijďte si společně zatancovat a zavzpomínat na tuto krásnou dobu.

Více z této kategorie: « Strana č.9 Strana č.10 »