Album Bludička, únik do světa fantazie

  • Číst 6728 krát

Skupina Tempus, díky úspěšné sbírce na Donio, vydala dlouho očekávané album Bludička. Vydání alba podpořili také výpravným videoklipem k písni Nesplněná touha.
Tempus je brněnská hudební skupina hrající world music s rockovými prvky, inspirovanou středověkými melodiemi. V čele s charismatickou zpěvačkou Lindou Ravenna působí na hudební scéně již sedmnáct let.

Videoklip Nesplněná touha
https://youtu.be/gVpqofhGD6s?si=cV0BpYhBi-Io0soq

Album, které vznikalo zhruba dva roky přináší deset nových skladeb. Autoři skladeb, Linda Ravenna a David Zima, pracovali jak s autorskými nápady, tak se středověkými tradicionály. Album se vyznačuje bohatým a netradičním obsazením hudebních nástrojů a čerpá inspiraci z různých hudebních vlivů. Jednotlivé písně mají poměrně velké žánrové rozpětí.
Tempus si pozvali do studia také zajímavé hosty jako např. skvělého bubeníka Stanislava Plisku z Motorbandu, perkusistu Pavla Plcha z uskupení Tomáš Kočko & Orchestr nebo flétnistku Hanku Osifovou z kapely Wolfarian. Texty byly vytvořeny ve spolupráci s talentovanou spisovatelkou a textařkou Kristýnou Dostálovou. O finální zvuk a produkci se postaral mistr ve svém oboru Broněk Šmid. Grafik a ilustrátor Jiří Dvorský dal Bludičce vizuální tvář. Navrhnul a nakreslil originální ilustrace a nafotil nové promo fotky kapely.

Album Bludička
https://youtu.be/CxkOowygOCc?si=evJVYP-KzwVM_L3c

Celé album Bludička vyšlo v polovině prosince a najdete ho také na streamovacích platformách. Fyzické CD si mohou fanoušci zakoupit na e-shopu kapely.

Web: https://www.tempus.cz/
Spotify: https://open.spotify.com/album/1hNrC5kOtSWkG3KJwn0xnK
FB: https://www.facebook.com/tempuscz
IG: https://www.instagram.com/tempus.cz/
YT: https://www.youtube.com/@Tempuscz

CD Bludicka