Alžběta a Komunál – Šeříkovka

  • Číst 6949 krát

Plzeňské centrum kultury – populární Šeříkovka se v pátek opět zaplnila. Tahákem byl chlumecký Komunál na společném turné s novobydžovskou Alžbětou, kterou vede ex „komunálník“ hyperaktivní Radek Řezníček, který vedle domovské kapely před nedávnem spustil svůj další projekt - Bestie.
Okolo půl deváté odstartovala Alžběta a to hned novinkou Najdi svůj směr z nedávno vydaného alba Kouzelník. Z posledního alba se dostalo ještě na Horizont událostí. Kapela byla výborná, šlapala jako hodinky a Radek je na pódiu k nepřehlédnutí, stejně tak předvedl skvělý výkon kytarista Richard Kaloč, který mě opravdu bavil. Alžběta projela svou bohatou historií, pro mne to jen zaskřípalo u skladby Je to jenom v nás, jinak to zdárně jelo všechno dál jako po másle. Lidé se „chytli“ a komunikovali od první skladby. Radek parádně pracoval s publikem, to vygradovalo u letité a prakticky ten večer nejstarší Čachtické paní. Lidé nechtěli nechat Alžbětu odejít, takže byl nutný přídavek v podobě Vítězné. Alžběta (odvozeno od Alžběty Bathory) byla nejen výborná, ale výrazná a buduje svoje jméno už i za hranicemi svého regionu.

rockpalace alzbeta serikovka
Krátká pauza, tma…světla a Filip Litera vybrnkává první tóny Hrobníka. Dav se chytá ve vteřině a už se sálem nese…dělám tu hrobníka už pětadvacet let…a začíná set Komunálu. Stylové pódium se schody, Bárt (klávesy) s Davidem (bicí) na vyvýšené ploše. Pak už Komunál sype jeden hit za druhým. Vlci v nás, nový song Malíř, až do své prehistorie si kapela sáhne Děvkou, přijde čas na starší hitovky Střílej…, Tulák, Holčička…až po finální Zapalte nás a přídavek si lidé opět vydupali.
Musím říci, že mě Komunál opravdu bavil a strašně překvapil. Byl jsem rád, že došlo na skladby, kdy jsme šli s Komunálem dlouhou, tuším sedmiletou společnou cestou. Přece jen Na kříži, Děvku, Tuláka Je to zlý… mám hodně „pod kůží“ pánové děkuji! Suchánek umí stále napsat výborné texty, má cit pro refrény, které umocňují song, stejně jako Plachetka umí napsat dobrou melodii. Bohudík je ta tam doba, kdy se sálem nesly Gumáky, popř. Tři prsty… (znalí jistě budou vědět, kam mířím).
Obě kapely předvedly profi výkon, skvělým zvukem je Šeřikovka známá, produkční Láďa Prusík byl také spokojen, stejně jako všichni z nás, kteří jsme ten večer dali přednost Šeříkovce před Depem, i když Honza Protheus Macků se tam na parketě na začátku také mihnul.
Určitě si nenechte ujít chystané turné Protheus/ Komunál, pro mne to bude (pokud Panoptiko nepojede další šňůru) určitě hudební událost roku.