B.T.O.

  • Číst 7023 krát

Vítám vás u nové rubriky nazvané VERZE! Původně jsem ji chtěl nazvat DIVERZE jako slovní hříčku pro dvě verze. Jenže někdy se může jednat i o verzí více, takže nechci být zavádějící.

A můžeme se hned na něco vrhnout. Inspiroval mě Randy Bachman (Randolph Charles Bachman – kanadský skladatel, kytarista a zpěvák, zakládající člen kapel The Guess Who a Bachman-Turner Overdrive), který na svém facebooku 2. února uvedl, že se jej hodně lidí ptá, co si myslí o tom, když jiní dělají cover verze jeho písní. Odpověděl, že je to skvělé a že proti tomu nemá žádné stížnosti.
Uvedl také příklady zajímavých coverů. Pojďme si představit původní a cover verze.

These Eyes

The Guess Who (1969)

Jr. Walker & The All Stars

American Woman

The Guess Who (1970)

Lenny Krawitz

„American Woman od Lennyho Krawitze dala písni druhý život. Fakt super“, pochvaluje si dále Randy.

Stayed Awake all Night

Bachman-Turner Overdrive (1973)

Krokus

„Cover Stayed Awake all Night od Krokus byl skvělý a několikrát jsem je viděl hrát a byl jsem pozván na pódium, abych si s nimi zajamoval. Vždycky je zajímavé, jak někdo slyší něco jinak a co s tím kreativně dělá“, končí svou odpověď Randy Bachman.

Přidávám ještě za sebe některé další verze American Woman:

Led Zeppelin


Jimi Hendrix

Krokus

Miley Cyrus

Heavy Metal Heroes

Zajímavé je, že ačkoli B.T.O. jsem poslouchal už v dětství, s předchozí kapelou Randyho Bachmana (nar. 27.9.1943) jsem se seznámil mnohem později a první verzí American Woman, kterou jsem jako posluchač zaznamenal byla verze Lennyho Krawitze.

Tak zase někdy příště ahoj!

Pro Rockpalace Michal Krejsa
09.02. 2022

Více z této kategorie: Justin Johnson »