Bestie se probouzí

  • Číst 7005 krát

Skoro 14 let spala myšlenka na Bestii, aby se v tomto čas probudila. Kdysi se potkali Luboš Groch (klávesy) a Radek Řezníček (zpěv) v kapele Komunální odpad v době její největší slávy. Později pro ně v kapele již nebylo místo a tak šli každý svou cestou. První střípky Bestie pocházejí z roku 2009. Tehdy se dva muzikanti, Luboš Groh (klávesy) a Radek Řezníček (zpěv), které spojovala dřívější spolupráce v kapelách Komunální odpad, či Epitaf, domluvili na založení společného projektu.
Tento projekt se měl zásadně odlišovat v technice i ve stylu. Díky podobné představě o muzice se materiál tvořil poměrně rychle a za dva měsíce byly songy v pracovní verzi připraveny. Na této pracovní verzi se také podílel bubeník Kamil Šritr (Memphis, CANN) a kytarista Adam Krofian (The Atavist). Luboš pro Radka připravil devět písní, které měly zasáhnout emoční centrum posluchače, přičemž obsahovaly prvky všech možných žánrů, od tvrdého metalu po boogie. Také tvorbou textů se zabývali oba muzikanti, avšak některé z nich byly vytvořeny na zakázku textařem a kytaristou death-metalové kapely Sceletons, Hynkem Brázdou. Z důvodu nedostatku času nebyli oba hráči schopni projekt dál realizovat, rozhodli se tedy vyčkat na vhodnější dobu.
Průlom nastal v roce 2022, kdy projekt, s dřívějším názvem Borneo, začíná opět ožívat. Do skupiny postupně přicházejí noví členové. Kytarista Denis Jirák dává muzice úplně jiný rozměr. Sound jeho kytary a neuvěřitelný feeling staví kapelu na úplně jinou úroveň. Dalším členem se stává baskytarista Honza Pokorný, který společně s nejmladším členem kapely Vojtou Vondroušem tvoří skvělou rytmiku projektu, který je nakonec přejmenován na Bestii. Názvu kapely je později přizpůsoben i playlist a show při živé produkci.
Každopádně Bestie ožila prvním EP, které pokřtila na Hliňák festu a obsahuje 3 skladby, plné výborných nápadů (recenzi chystáme) a to ve skaldbách V kruhu zmrzlých emocí, Své smrti král a Ptám se andělů...