Dehydratace na Rockpalaci

  • Číst 6640 krát

Dámo a pánové, jak jste dali dohromady?
V roce 2019 Kuba navštívil aukci, kde nakupuje nářadí pro firmu, tak ho aukce bavila, až se na řadu dostala basa. Tak ze zábavy přihodil 1000 kč a poprvé….podruhé…potřetí a měl basu. Co teď s basou, neuměl na ní ani hrát, tak se stavil za Milanem, který už hravá a ten mu řekl, ať se staví večer zahrát si. Po prvních tónech ho to chytlo a chtěl pokračovat. Milan a Bety již spolu brnkali, a tak se Kuba přidal a byl to začátek bendu. Po nějakém čase to chtělo bubeníka, tak jsme si vzpomněli na známého a zašli jsme si pro něho až domů a byla kapela na světě. Po pár měsících na našem koncertě se k nám přimotal ožralý klučina, který si v zákulisí s námi zabrnkal na kytaru, slovo dalo slovo a najednou jsme byli kompletní.

Jste poměrně vznikem mladá kapela, co bylo impulzem ke vzniku kapely a co ten název? Má hlubší význam?
Vznik jsme popsali. Impulz v podstatě byla chuť hrát, tvořit a utopit životní zkušenosti v hudbě. A toto přetrvává pořád. A proč vlastně název DEHYDRATACE? No…. protože jsme stále dehydratovaní a hydratovat se musí vším co teče a má nějaké volty. A zásob není nikdy dost, proto máme v emblému tříhrbého velblouda, který ty zásoby pojme :D A DEHYDRATOVANÍ NIKDY NEBUDEME! :D

Co stylově? Z jakých vzorů kdo vycházel?
Každý z nás má odlišný hudební vkus a každý do hudby dal kousek z toho svého oblíbeného žánru. A každý se v naší hudbě nějak projevil a zaryl do písniček. Proto je taková rozmanitost žánrů. A styl? Ten je náš a nikoho nekopírujeme. Jsme prostě sví a těžko se to dá popsat.

306482019 124595993666005 1362967149544354458 n

Nemohl jsem si nevšimnout, že na CD se Betty střídá na basu s Kubou stejně tak ve zpěvu. Docela dobrý nápad, jak vznikl?
Ten umí to a ten zas tohle a dohromady děláme hudbu :D Bety a Kuba píšou texty a také skládají basu. Každý do svého textu, či hudby dá srdíčko a chce si to své zahrát, zazpívat.

Zvolili cestu autorského alba, jak jste si rozdělili práci na něm? Jak se shodnete na finálním znění songu?
Jsme demokratická kapela a vždy jsme se na všem dohodli. Každý tvoří něco a pak to jen skloubíme dohromady. Někdy se sice málem pozabíjíme, ale nakonec to dobře dopadne :D Je to sem tam těžké, protože jsme všichni silné, až dominantní osůbky. Ale i tak se máme rádi :D

Šli jste do studia plně nachystaní? Nebo jako spousta kapel dopisujete party a texty na místě?
Mysleli jsme si, že ano, ale opak byl pravdou. Spousta písniček byla upravena do finální verze až ve studiu, ale jednalo se pouze o aranže. Party a texty zůstaly stejné. Tam jsme zjistili, na čem všem ještě musí každý z nás zapracovat a rozhodně nám to hodně dalo.

Jak jste s CD spokojeni?

Je to naše první CD a jsme rádi, že ho máme. Je to další milník, který jsme chtěli překonat a k dalšímu milníku směřujeme. Známe jeho chyby a v příštím projektu s tím můžeme pracovat a vymakat to k dokonalosti ? No a jak se nebude prodávat, tak aspoň nemáme nouzi o popelníky :D

370532554 673108804926312 7421229055640417443 n

Nahrávali jste ve studiu Žik, co vás vedlo k této volbě?
Studio patří našemu dlouholetému kamarádovi, který nás zvučí i na koncertech. Byla to jasná volba a nahrávání bylo v kamarádském duchu se spoustou zábavy. Tímto děkujeme Martinu Žikovi za pomoc s albem.

Je konec roku, jak ho bilancujete a co chystáte na rok 2024?
Teď momentálně pracujeme na nové hudbě, které se naplno věnujeme a neplánujeme ani klubovou scénu. Chceme se jen zavřít na zkušebně, dělat co nás baví a HYDRATOVAT :D. Příští rok určitě plánujeme uspořádat již zajetý festiválek „Radovánky rockové sebranky“ a budeme určitě vystupovat na nějakých venkovních akcích. Vše zveřejníme na našich sociálních sítích.

Na netu jsem nenašel moc informací o vás, máte nějaké stránky, popř. kde se lidé dozví o vašich koncertech, a vůbec info o vás? I Bandzone je dost „skoupý“.
Stránky bohužel nemáme. Jsme pouze na sociálních sítích a bandzone. Info o nás jsme již doplnili :D

https://www.facebook.com/dehydratace
https://www.instagram.com/dehydratace_band/
https://bandzone.cz/dehydratace

Jaká klip doporučíte našim čtenářům?
To je těžké…. Každý song má své kouzlo. Vypíchli bychom LNŽ, Ondra, PolSka, Obrazy, Cool. Je to vlastně takový různorodý výběr stylů :D