Kapela Rock String poprvé na Rockpalaci

  • Číst 7983 krát

Česká rocková kapela z města Ivančice, skládající vlastní hudbu i texty. Skupina Rock String vydala v roce 2018 své první debutové album Až Ke hvězdám, v roce 2020 album Andělé mezi námi. Obě alba jsou v knižní podobě, najdete v nich mimo lisovaného CD s potiskem i originální podpisy všech členů skupiny, fotky, logo kapely a texty písní. Tyto skladby můžete slyšet i na různých rádiích, převážně na rádiu Hey.

Momentální složení kapely:
Zdeněk Ševčík – kapelník, kytara
Karel Dvořák – zpěv
Jan Dobrovolný – bicí
Marek Horáček – basová kytara
Dominika Feithová – hostující zpěvačka

RS 01

Česká kapela Rock String vznikla na ivančickém gymnáziu už v roce 2007, kde byla založena 12- letými kluky a během jejich dospívání se kapela několikrát obměnila. Sestava jakou známe dnes se ustálila až začátkem roku 2017. Z původních členů zůstal po celou dobu v kapele pouze Zdeněk Ševčík, který se stal i kapelníkem. V roce 2014 začala skupina skládat vlastní hudbu i texty a v současné době hraje svoji autorskou hudbu. První vlastní album vydala v roce 2018, pod názvem Až ke hvězdám. Album je spíše rockovější a řadí se ke klasickému čekému bigbítu. K tomuto CD kapela Rock String natočila 2 videoklipy. První klip s názvem Smlova s ďáblem skupina natočila v ivančické nemocnici a dále na Vysočině v Pekle Čertovina, kde natáčel například i Zdeněk Troška pohádkou Čertoviny. Druhý videoklip na píseň Má tajná přání kapela točila přímo na svatbě kamaráda, kterému v tento významný šťastný den hráli.

V roce 2020 kapela vydala své druhé album s názvem Andělé mezi námi, kde se skupina stylově posunula spíše melodického rocku až poprocku. Album obsahuje 10 skladeb + jednu bonusovou, kterou skupina věnovala ivančickým házenkářkám při příležitosti získání titulu mistryně ČR. Album je stejně jak to první také v knižní podobě. K druhému albu kapela Rock String zatím natočila 3 videoklipy. Ústřední klip s názvem Anděl vyšel loni na Vánoce a skupina s ním sklidila věliký úspěch. Další klip Nedělní rána je na rychlejší punkrocková píseň a točil se v Dalešicích v Pivovaru filmových postřižin. Je o tom, jak to dopadá, když to kapela přežene s pitím. Pokud chcete vidět jak Zdenda, Karlos, Bubik a Mara občas dopadne, tak se na něj určitě mrkněte. Třetí videoklip, který kapela právě vydala, se jmenuje Návrat do dětství a je natočen jako vzpomínka na krásné dětství. V tomto klipu učinkuje herec Jiří Hanák a natáčel se v Letkovicíh, kde má skupina i své zázemí a zkušebnu. Pojďte se v tomto klipu s námi vrátit zpět a vzpomenou na své dětství.

Kapela Rock String plánuje do konce tohoto měsíce listopadu vydat ještě čtvrtý videoklip, který je již natočený a právě se stříhá. Bude na nejdrsnější píseň z druhého alba Život dává rány a je o tom, že každý v životě sem tam neprožívá zrovna ty nejlepší chvíle, ale je třeba se z toho jak se lidově říká nepos...
Skupina Rock String také chystá pro fanoušky na Vánoce novou kolekci triček a mikin tématické k druhému albu Andělé mezi námi. Plánu do budoucna je spousta, snad se jich podaří co nejvíce uskutečnit. Pokud to podmínky dovolí, kapela by ráda na první květnové akci na Réně v Ivančicích natočila klip k písni k Holka z davu. Také dále skládá nové další písně, které plánuje zařadit do třetího alba.
Kapela Rock String by ráda touto cestou poděkovala všem svým fanouškům za velikou podporu, protože právě oni jsou tím hnacím motorem, který jim dává sílu pokračovat ve své tvorbě a díky nim skupina cítí, že to co dělá, má nějaký smysl. Veliké poděkování všem za kapelu Rock String.

Alba:
Andělé mezi námi (2020)
Až ke hvězdám (2018)

Rock String - kde nás najdete:
Web: ZDE
Facebook: ZDE
YouTube: ZDE
Instagram: ZDE
Spotify: ZDE
Apple music/iTunes: ZDE
Bandzone: ZDE