Karneval se XIII. století v Šeříkovce

  • Číst 6714 krát

Gotický svátek vypukne 6/10 v Šeříkovce (Plzeň), která se stane další zastávkou veleúspěšného tažení republikou legendárního XIII. století. Skupina byla založena v roce 1991 z punkových HNF a hned úvodní album Amulet bylo famózní a v roce 2023 se dočkalo i reedice vinylové podoby. Kapela si nemůže stěžovat na nedostatek příznivců, vždyť na rozdíl od spousty kapel nemá problém naplnit sály, jak ukazují předchozí koncerty, např. v Ústí nad Labem.

Kapela stojí na výjimečnosti leadera Petra Štěpána, nejen výborného textaře a muzikanta, ale i spisovatele (např. Kniha Nosferatu) nebo autora muzikálu (Krysař – neplést s komerčním muzikálem D. Landy).

XIII. století přiveze do Plzně opět spoustu hitů (konečně, která skladba od „XIIIky“ není hitem), tak se můžeme těšit na Nosferatu, Elizabeth, z novějších Evropu … a jistě nebude chybět i cover Olympic – Karneval, z kterého XIIIka udělala opravdu megahit. Poslední počin Zahrada světel vyšel v roce 2020, takže doufám, že kapela vyslyší přání fanoušků a dočkáme se i dalšího alba. A co teprve alba jako Gotika, Nosferatu, Karpaty… na vinylech!!

V Plzni se poprvé představí nová členka kapely, atraktivní černovláska Andrea, však za klávesami vždy stály krásné dívky, pamětníci jistě ještě vzpomínají na krásnou Olli Ryšavou. Každopádně, kdo nemáte, vstupenky jsou možné zakoupit v předprodeji na www.serikovka.cz, kde se dozvíte i o dalších koncertech.

Za zmínku ještě stojí koncert 17/11 v pražském Futuru, kde kapela vystoupí v sestavě Amuletu, kdy vedle bratrů Štěpánových vystoupí Petr Palovčík a Bedřich Musil.