Kingdom Come

  • Číst 7402 krát

Když se řekne Kingdom Come, nemusí se každému vybavit totéž. Například při rozhovoru se synem, který programuje počítačové hry, padlo „Kingdom Come“, kde on hovořil o počítačové hře, mně vytanulo na mysli jméno kapely. O hře si pamatuji snad jen to, že je česká a je to RPG. Ti, kteří absolvovali vojnu se bát nemusejí, zde se nejedná o zkratku pro pancéřovou pěst ani jinou zbraň. Tady to značí něco jako Hra na hrdiny (Role-plaing game). O kapele se zmíním několika řádky a připomenu její písně.

V 70. letech XX. století nesla název Kingdom Come britská kapela, která hrála experimentální psychedelickou a progresivní rockovou hudbu. Domníval jsem se, že nad rámec mého chápání je pouze opera a rap. Nejen… Když jsem hledal píseň, kterou bych dokumentoval tvorbu britských Kingdom Come, ty songy působily tak negativně na moji nervovou soustavu, že jsem si musel zajít na balkon dát sušenou zeleninu. Majoránku dávám do guláše, mám na mysli tabák! :-) Nekuřte! Nakonec jsem se rozhodl ušetřit Vás podobné zkušenosti z poslechu a klip neuvést. Nicméně kapela je dohledatelná a někdo se můžete třeba volně inspirovat…

Kingdom Come, o níž chci psát je kapela německá, založená v roce 1987 vedená zpěvákem Lenny Wolfem (dříve rockový projekt Stone Fury). Hru na baskytaru a klávesy obstaral Johny B. Frank. Sólová kytara – Danny Stag, rytmická kytara – Rick Steier a bicí – James Kottak.

První singl kapely se jmenoval Get It On a dosáhl velkého prodejního úspěchu. V roce 1988 vydala skupina debutové album s názvem Kingdom Come. Mnohým připomínal styl písní na albu Led Zeppelin. Kritikové skupinu v tisku přezdívali dokonce jako „Klonované království“.

Třetí skladbou z výše zmíněného alba byla píseň What Love Can Be, kterou Vám zde předkládám:

Druhé LP skupiny z roku 1989, se jmenovalo In Your Face. Ještě v témže roce se kapela náhle rozpadla. Později zformoval Lenny Wolf kapelu s jinou sestavou. Obsazení ve skupině se měnilo, leč současné se od zcela původního liší pouze na postu zpěváka, jenž zastává Keith St. John. Na pátém albu Twilight Cruiser je jako třetí v pořadí uvedena stejnojmenná píseň:


Dalšími z možností, jež se Vám mohou vybavit v souvislosti s Kingdom Come jsou například krátkometrážní western z roku 1919, nebo komedie u nás pod názvem Přichází království nebeské. V hlavní roli LL Cool J, na ČSFD 40%. Nebo kanadský horor z roku 2014 (49% na ČSFD).

Anebo třeba písnička kapely Manowar:

Tolik tedy aspoň něco o Kingdom Come. Na shledanou příště

Pro Rockpalace Michal Krejsa 11.4.2022