Monster of Metal and Hardcore XVI

  • Číst 8035 krát

Dvojčata Týnka a Radovánek Hagenovi... úžasný dětičky, které už delší dobu sledujeme a podporujeme na dálku, žijí se svými rodiči v Ostravě. Narodily se v roce 2016 a v jejich sedmi měsících jim byla diagnostikována v té době ještě nekompromisní a zdrcující diagnóza - spinální muskulární atrofie (SMA) I. typu. Nemoc, která postupně ochromuje veškeré svalstvo včetně toho, které podporuje polykání a dýchání a končila ještě donedávna bohužel fatálně, má naštěstí dnes naději na lečbu , která zpomaluje a dokonce i zastavuje průběh nemoci. Zázraky se zkrátka dějí, medicína jde neuvěřitelně dopředu, avšak tento zázračný lék je zároveň nejdražší m v historii.

Edice 100ks sešitů

Naštěstí se věci daly v poslední době do pohybu a pojišťovny dávají zelenou této lečbě. Proto i Týnka s Ráďou dostávají vakcíny léku Spinraza a proces nemoci se zpomaluje. Samotná léčba tímto lékem je však velmi nákladná; jedna dávka stojí v přepočtu okolo 2 milionů korun. Lék se první rok při zahájení léčby aplikuje celkem 7x, v dalších letech se pak aplikace snižuje na 3 dávky, a to do konce života pacientů a pacientek. Kromě toho je zapotřebí intenzivní rehabilitace a řada kompenzačních pomůcek a to vše navíc samozřejmě 2x. Už 3x jsme spolu dokázali pomoci, zkusme to prosím i letos! A třeba i proto, že maminka Evička, kdyby to neměla tak daleko a neměla tolik povinností kolem dětí, jistě by ráda dorazila zapařit na akci jako kdysi a možná si i sama koupila do sbírky další tričko Hypnos nebo Street Machine.. je zkrátka jednou z nás! TAK DORAŽTE A PODPOŘTE JE S NÁMI!!!!

Hypnos: Česká deathmetalová legenda, která sdílela pódia s kapelami jako Amon Amarth, Behemoth či Six Feet Under. Hypnos zavítají do Trutnova v čele s Brunem Kovaříkem a je nám ctí přivítat takovou osobnost. Představí své nové album Blackcrow.
SPASM: Nejznámnější česká DRUM´N´BASS GIGOLO GORE GRIND banda, kterou nejen všichni Trutnováci díky akci Obscene Extreme dobře znají. Po 5 letech se vrátí opět na pódium ve Voletinách a budeme si moct "zazpívat" jejich zlidovělé hitovky Miss Piss Junior, Beautiful Human Toilet nebo Ladyboy party.
EXORCIZPHOBIA: Domácí stálici na poli thrash metalu není třeba moc představovat. Na konci léta Exorcizphobia oslaví 15 let na scéně. Koncertně objela téměř celou Evropu, podělila se o pódium s Exodus, Napalm Death či M.O.D... Jen co se tahle banda na konci roku 2019 vrátila z Izraele, začala pracovat na dalším albumu Digitotality, které vyšlo v listopadu roku 2020. Tento rok vydávají ep Friend of Lunacy.
Elysium: Deathcorová smečka, která umí opravdu nažhavit a nabudit publikum. Zpěvák má koule i na to skočit si do davu fanoušků nebo lézt po lešení či trámech okolo pódia, takže si koukejte připravit bicáky. Přijedou prezentovat novou desku „The Path Of No Return“ a pro velký úspěch se vrací do Trutnova.
Desire for Sorrow: Melodic-black metalová kapela, která vznikla v roce 2009 v Českých Budějovicích. Od vydání debutového alba „At Dawn Of Abysmal Ruination“ z roku 2014 se víceméně nezastavili. Hned o rok později vyrazili DfS na své první evropské turné a v roce 2016 k tomu pak přidali turné po Mexiku. V roce 2016 taktéž vstoupili do stáje MetalGate Records, kde nejprve vydali EP „The Rotten Brood“, a předloni pak druhou řadovku „Visions“, kterou vám představí právě na Monsteru.
Warbell: Zde si přijdou na své milovníci kapel typu Arch Enemy a ženského zpěvu. Jejich hudba se řadí do žánru melodického death metalu, který doprovází silný charakteristický ženský growl. V minulosti dělala Warbell support např. pro Decapitated nebo Tortharry. Zahráli i ve Švýcarsku, UK nebo Itálii a taky na největším polským metalovým festivalu PolandRock (ex-Woodstock).
Everyday Hate: Kapela založená v roce 2000 za velký pomoci bratrský, dnes už nehrající kapely Jedna Krev (RIP). Jak sami říkají, mají rádi dobrou muziku, fér lidi a starou školu hardcore! Během let prošla sestava různými obměnami a spolu vydali tři alba: "Support in Unity", "Hardcore Family" a "Rebirth".

monster