Plzeňská Šeříkovka opět nezklamala – Cradle of Filth

  • Číst 6424 krát

Sobota 24/2 se stala významným dnem pro všechny milovníky kapely Cradle Of Filth a nadšence hororového rocku. Hudební Mekka plzeňské rockové scény, KD Šeříkova, byla již od odpoledních hodin obležena fanoušky Cradle Of Filth, mnozí z nich se přišli předvést s hororově nalíčenými obličeji.

Před oficiálním otevřením se konala pro vybrané (kdo si zakoupili VIP vstupenky) uzavřená autogramiáda a fotografování s kapelou. Vstupenky byly dlouho před akcí vyprodány v předprodeji, což znamenalo, že se na mnohé fanoušky nedostalo.

Vstoupili jsme do sálu kolem 16:30, kde probíhaly poslední zvukové zkoušky. Zde jsme se setkali s Martinem „Marthusem“ Škaroupkou, který nás informoval o chystaném koncertu Dogma Art/Ingott Brně. Poté nás provedl za hlavní hvězdou večera – Danim, který ochotně souhlasil s fotografováním a podpisy na vinyly. Přesunuli jsme se na balkón a pozorovali „cvrkot“ pod námi.

V 18:00 byl oficiálně otevřen vchod a první nadšenci vbíhali do sálu, aby si zajistili místa u podia. Sál se velmi rychle zaplnil, včetně balkónu.

První kapela, Drift z města Andělů (LA), nechala na sebe dlouho čekat. Jejich „futuristický“ vzhled a Atmospheric Industrial Rock, jak ho popisují na webu, nesedl mnohým, včetně mne.

rockpalace drift

Druhou kapelou byli Sick and Beautiful z Říma, založení v roce 2014. Jejich směs hard rocku a moderního metalu s industriálním a punkovým podtextem, doplněná sci-fi, hororovými a okultními prvky, to vše zasazeno do hudebního pozadí, které rezonuje mezi fanoušky těžšího rocku, připomínajícího Roba Zombieho, Kiss, Rammstein, Lacuna Coil, Marilyna Mansona, In This Moment, Alice Cooper a Nine Inch Nails. No Vzhledem k tomu, že zpěvačka Herma vypadala víc než dobře, a některé kostýmy byly i zajímavé a bylo se aspoň na co dívat. I ohlasy ze sálu byly poměrně chladné.

rockpalace Sick and Beautiful

Poté nastoupila kapela Wednesday 13, která přinesla úplně jinou úroveň. Joseph Michael Poole, známý pod uměleckým jménem Wednesday 13, vystupoval dříve například s kapelami Frankenstein Drag Queens z Planet 13 nebo Murderdolls. Jejich Horror-punk/metalový styl, inspirovaný Kiss a Alice Cooper, přinesl do sálu novou energii (už to bylo na čas. Což bylo znát i podle reakcí publika, které jako by se probudilo a ožilo.

Wednesday 13

Pak přišel hlavní akt večera - Cradle Of Filth. Scéna byla rychle upravena do hororové podoby a při zhasnutých světlech dav v sále vybuchl jásotem. Představení začalo s úvodní skladbou "The Fate of the World on Our Shoulders" . na kterou navazuje Existential Terror zatím z poslední studiovky a její „obal“ zdobí i scénu. Kapela staví svůj playlist napříč svojí diskografie - skladbou Principle of Evil Made Flesh si sáhne až k samotným kořenům Cradle of Filth z roku 1994 ze stejnojmenného alba. a postupně se rozvinulo do grandiózní show, plnou barevných kuželů světel, které nepřetržitě „bičovaly scénu, kterou vedl principál tohoto hororově/gotického cirkusu, Dani Filth. Došlo i na mou „milovanou“ Cruelty Brought Thee Orchids, z alba Cruelty and the Beast, věnované Elizabeth Bathory.  Koncert byl skvělý, muzikanti prokázali svou profesionalitu (jak Daniel, Richard i Ashok) a vědí kde je jejich místo a své nástroje zvádli bravurně. Nešlo také přeslechnout hlas  Anabelle Iratni (ani přehlédnou, je to krásná žena). Anabelle také přinesla svůj díl energie a společné skladby s Danim byly parádní. Obdivoval jsem také sportovní výkon Marthuse, který zpracovával své bicí jako divoká šelma svou kořist. Zajímalo by mě, kolik za jeden koncert shodí kilo. Z balónu bylo vidět jen míhající se paličky, jak kreslí do vzduchu divotvorné obrazce. Celý večer byl pro naplněnou Šeříkovku, stejně jako pro mě, skvělým zážitkem plným nadšení z výborné hudby. Ovace na závěr nebraly konce. Byl to opravdu dokonalý večer.

cof01

Celkově lze konstatovat, že koncert kapely Cradle Of Filth v KD Šeříkova v Plzni byl úspěšným svátkem pro fanoušky tohoto žánru, kapela naprosto splnila očekávání a osobně se těším, až zase jednou na CoF vyrazím.

cof02

foto: Milan Říský