Protheus turné 7/10 - Vybíráme z programu Šeříkovky

  • Číst 8691 krát

Se svou deskou „Závislosti“ vyrazil minulý týden leader, muzikant a textař kapely Dymytry – Protheus na své sólové turné. Už páteční start v Pěnčíně a následný sobotní koncert v Litvínově ukázal, že jde o víc než obyčjný koncert, kterou Protheus pojal ve velkém stylu, jak je konečně zvyklý u své domovské kapely. A tento pátek 7/10 míří do západočeské metropole Plzně. Jak sám v našem rozhovoru říká, nepůjde o žádné „hudry hudry“, přesto celé show přiváží kamion a tak se máme na co těšit. Tím více, že kapelu tvoří dobří muzikanti a chemie v kapele funguje na výtečnou. Protheus na své první desce vsadil na melodie, chytlavé refrény a texty. Zajímavostí je, že letitý basák Filip Litera (Komunál) se zde chopil kytary a sekunduje výbornému kytaristovi Milošovi „Mimi“ Knoppovi.
Velkým přínosem koncertu je nejen vizuální stránka koncertu (světly se nešetří), ale i muzika sama. Album Závislosti je jedno z nej, co jsem zatím letos slyšel jak po hudební, tak po textové stránce. Můžeme se těšit jak na až skoro „alá Slade““ stadionový hymnus jako Bude nás slyšet, kvapíkově nasrané Řekni mi proč až po pomalé Závislosti, Smutná…a že se „písničkám“ z alba daří, je z reakcí návštěvníků uplynulých dvou koncertů vidět a refrény zpívají s kapelou.
V pátek 7/10 Protheus vystoupí v plzeňské Šeříkovce a celému velkému show bude předskakovat jako host kapela Loco Loco. Šeříkovka nabízí nejen dostatečný prostor jak pro chystaný stage, který si kapela přiváží, ale i výborný zvuk a akustiku. Takže hudební zážitek bude víc než dokonalý. Ostatně Šeříkovka je známá svými akce, třeba hned 8/10 tam „pokřtí“ své nové album Vypsaná Fixa, nebo 17/10 vystoupí někdejší finský vítěz Eurovize horroroví Lordi. Více o programu Šeříkovky na www.serikovka.cz
Protheus vzkazuje… „Bude nás slyšet“ a těším se na vás.