Rockeři GATE Crasher překvapili coverem folkového hitu Tři kříže

  • Číst 5234 krát

Když před dvěma měsíci brněnští GATE Crasher představili novou řadovku “Pro tohle my žijem”, fanoušci na ní kromě sedmi autorských skladeb našli i jedno překvapení - jejich zpracování folkového hitu Tři kříže. Nyní tahle novinka dostává i vizuální rozměr v podobě zbrusu nového videoklipu, který zároveň ukazuje, na co se můžeme těšit na letních koncertech.

Klip Tři kříže vznikal pod taktovkou studia Creative Works, jak již několik předešlých video počinů GATE Crasher. Natáčení proběhlo na festivalu Euro Bike Fest - jednom z prvních, na kterém jsme letos kapelu po křtu nové desky mohli vidět.

Samotný nápad na vlastní pojetí této původně folkové skladby se rodil v hlavách kluků už poslední dva roky. Rozhodnutí se do něj pustit pak padlo nedlouho před začátkem nahrávání nové desky.

“Když jsme tenhle cover vypustili do světa, bylo to něco, co od nás asi málokdo čekal a napjatě jsme sledovali reakce. Ty byly hodně pozitivní a proto jsme se rychle rozhodli i pro klipovou podobu. Děkujeme autorům Honzovi Kopečnému a Láďovi Kučerovi za svolení se do našeho zpracování pustit!” popisuje nadšeně frontman Ondra. “Přemýšleli jsme, co by coveru Tři kříže nejlépe sedělo a nakonec jsme se jednoznačně rozhodli pro záběry ze živáku. Euro Bike Fest nám do toho skvěle zapadnul jak termínem, tak velkou scénu a večerním časem, který umožnil vyniknout atmosféře.” doplňuje.

Cover Tři kříže najdeme jako jednu z osmi skladeb na nové desce GATE Crasher s názvem “Pro tohle my žijem”. Ta je již šestou řadovkou kapely. Tři kříže jsou zároveň jediným coverem, který se na novince objevil.

GATE Crasher máte možnost vidět na některém z letošních letních festivalů - jak na řadě těch lokálních, kde je budete mít doslova na dosah, tak i na obřích letních akcích jako Maters of Rock 2024 ve Vizovicích (hlavní Ronnie James Dio Stage), Magmafest 2024 v Jihlavě nebo Rock of Sadská.

Videoklip GATE Crasher - Tři kříže https://youtu.be/BinacZH6mXw

Oficiální web: http://gatecrasher.cz

Facebook: https://www.facebook.com/GateCrasherBand