Sbory Státní opery Praha a violoncello, křížené s metalovým growlingem

  • Číst 7630 krát

Symphonic metalová kapela Sandonorico s žánrovými přesahy, které jí definují, odstartovala 21. ledna letošního roku turné po českých krajích se svým prvním albem Nová ZeMě. CD vyšlo vlastním nákladem zúčastněných a pokřtěno bylo 28.05.2022 v pražském Music baru Futurum. Ačkoliv je album koncepční, nechává písničky vyniknout i ve své jedinečnosti a jejich spojení je spíše fylozofického rázu. Sama kapela říká, že je na každém posluchači, jak si koncepci či samostatnou píseň vyloží. Nicméně hlavní myšlenkou je cesta k místu v srdci, kde je člověku navzdory nepřejícím okolnostem vnějšího světa nejlépe. Ne všechny písně Sandonorica jsou hudbou na první dobrou, v každém poslechu je co objevovat. Vynikají i několika zajímavostmi jako například živě nazpívané sbory Státní opery Praha nebo violoncello, které v hudbě dostává prostor jakožto sólový nástroj, přičemž zanechává svůj zcela přirozený zvuk.

melodka 09

Čeština v textech je velké plus, žádné klišé neočekávejte. Album Nová ZeMě a její energické pódiové podání se svým zpracováním zcela vymyká tomu, na co jste byli u domácí symphonic metalové scény zvyklí.

Přijďte zažít osobně empatickou show, a pokud jste pořadatel, zvažte pozvání opravdu nevšední a zásadní kapely naší scény.

O jistě zaslouženou přízeň se právě možná ve vašem městě ucházejí Sandonorico.

Zuzana Janišš - zpěv, texty a melodie
Lukáš Bradley - klávesy, vokály, skladba
Petr Pour - bicí, samply, zvuk
Miroslav Uher - basa, grafika
Radek Krupička - kytara
Julie Krejčí - violoncello
Bára Čemusová - growl, scream, vokály

335952380 941681140192045 4589356896889280514 n

Pro Rockpalace Tomáš Pošvanc.