Setkání fanoušků Olympicu

  • Číst 7392 krát

Země má tři póly. Jsou to severní pól, jižní pól a Paul (čti Pól) Březina! Možná by někdo namítnul: „ A co Paul McCartney?“ K oboustranné smůle se, zatím, neznáme. Magnetický pól, dipól apod. Jsem ze své nadsázky tak trochu vynechal.

Pavel Březina začal hrát už ve svých 12 letech v kapele Union svého otce Miroslava Březiny staršího, kterému je v současné době 87 let a stále je vitální. Jen dožít se takového věku považuji samo o sobě za hrdinství, takže tatíkovi gratuluji a přeji hodně zdravíčka!

Ve wikipedii je Pavel uveden jako autor, jenž určil nový hudební styl – pop rock. Prošel řadou kapel. Například Argema, Premier, Koberec band, Old Dogs… Spolupracoval s Věrou Špinarovou, Radkou Fišarovou, Danielou Šinkorovou aj. V roce 2005 doprovázel s kapelou do Chicaga Michala Davida.

Než jsme se s Pavlem setkali osobně, narazili na sebe naše práce. Textařsky jsem spolupracoval na písničce Sám s tebou. Pavel píseň aranžoval. Jednalo se o album Free kapely Premier (2006). Nyní je Pavel znám především jako člen kapely Olympic, kde ovládá klávesové nástroje.

V sobotu 12.03.2022 se konalo 46. setkání fanoušků Olympicu v kině MAT na Karlově náměstí v Praze. Hostem byl Pavel Březina. Jelikož jsem byl také mezi pozvanými, rád jsem se akce zúčastnil a mohl si s Pavlem popovídat. Členové Olympicu mají také své soukromé projekty. Pavel není výjimkou. Na setkání s fanoušky měla premiéru Pavlova píseň Mezi řádky, o niž se s Vámi chci podělit. Jeho současní spoluhráči nejen zahráli na své nástroje, ale i role v klipu. Tak se mrkněte a lajkujte! :-)

Součástí setkání bylo, že se Pavel Březina podepsal v přilehlé restauraci na „Zeď slavných“ poblíž dalších současných i minulých členů Olympicu.

Podpis Paul Březina

Pro Rockpalace Michal Krejsa