Společné prohlášení ex členů Limetall

  • Číst 6942 krát

Sdělení pro pořadatele, hudební redakce a především fanoušky skupiny Limetall - společné prohlášení (Fany Michalík, Jura Šperl a Patrik Sas)

V mediálním prostoru se neustále objevují mlživé informace ohledně stavu věcí v kapele Limetall, které uvádějí naše fanoušky i pořadatele v omyl a rozdělují je do názorového střetu. Tato sdělení jsou ovšem jednostranná a tak využíváme právo obrany na sociálních sítích a uvádíme své vlastní prohlášení.

Před bezmála devíti lety vyústil střet dvou eg (Radim Pařízek - Vašek Vlasák) ve zbytečný odchod čtyř členů z kapely Citron a následnému založení zbrusu nového souboru Limetal, kterému jste mnozí z vás od počátku drželi palce a podporovali nás. Především tato vaše upřímná podpora byla pro nás živou vodou a hnacím motorem na nesnadné cestě z nuly až do míst, kde jste nás rádi viděli. Za to vám patří nesmírný dík!

Zdaleka ne ve všem ale panovala uvnitř skupiny jednota a idea rovnoprávnosti čtyř rockerů vzala brzy za své. Do role "lodivoda" se pasoval Vašek Vlasák a sled chybných manažerských rozhodnutí přivedl kapelu do vztahové krize, docházelo k fluktuaci lidí pracujících pro kapelu i na pozici bubeníka, až do chvíle, kdy situaci razantně řešil Patrik Sas, který odešel pro neshody s Vlasákem na podzim loňského roku. Ve snaze najít východisko proběhla 14. 3. 2024 společná schůzka za přítomnosti právníka, kde se znovu ozvalo Vlasákovo ego, který konstatoval, že má na sebe zaregistrovanou ochrannou známku Limetal a s Fany Michalíkem a Jurou Šperlem již dále nechce hrát. Dle vlastních slov nebude v kapele účinkovat ani Jarda Bartoň.

Tímto okamžikem se definitivně uzavřela možnost odehrát společně jakékoliv další vystoupení a od nových aktivit spojených se skupinou Limetall se distancujeme.