The Legends Rock Fest zveřejnil časový rozpis a vylepšení areálu

  • Číst 7096 krát

Třetí týden v červenci je mnoha rockerům po celé republice znám jako termín, kdy mají vyrazit do východních Čech. The Legends Rock Fest Hořice již za pár týdnů, 20.-22. 7., otevírá brány Areálu Zahrada. Nyní zveřejňuje svůj časový rozpis.

Areál Zahrada: místo zvelebované pro "Legendy"
The Legends Rock Fest se po deseti ročnících již stal pojmem. Od začátku tohoto desetiletí se navíc scházíme v Areálu Zahrada, na místě zvelebovaném právě za účelem konání tohoto festivalu. Zde každý rok přibude něco nového, jak už jsme si rádi zvykli: prostornější scéna, širší průzor v živém plotě pro pódium (ano, areál je opravdovou zahradou), množství dřevěných soch jako dekorace, více místa na sezení - a doufáme i ve zprovoznění venkovních sprch. To vše pro silnější zážitky a větší pohodu na festivalu.

rockfest zahrada plan arealu2023

Přijeďte už ve čtvrtek
Fanoušky však v tuto chvíli zajisté velmi zajímá časový rozpis festivalu. Již ve čtvrtek se můžeme těšit na sólové bubenické vystoupení Miloše Meiera s jeho programem Drumming Syndrome. Čtvrtek je ostatně doporučeným dnem příjezdu, protože si u vstupu již můžete vyměnit vstupenky za pásky a vyhnete se pátečním frontám při největším náporu příchozích.

orientacni plan rockfest 2023

Pátek: Arakain, Walda Gang, Komunál, Alkehol...
Hlavní program festivalu otevře v pátek ve dvě odpoledne melodický metal Anacreonu, v moderním duchu bude pokračovat kapela Černá, poté se odreagujeme s muzikou Alkehol, a následně dojde na jedno z největších jmen celého festivalu - Arakain. Rozjedou zábavu ještě více podpoří Walda Gang, početná fanouškovská základna se jistě sejde při vystoupení Komunálu i v pozdních večerních hodinách a páteční den uzavře po půlnoci DeBill Heads.

Sobota: Trautenberk, Harlej, Škwor, Doga...
V sobotu se areál otevírá už v deset dopoledne a kapela Epidemy začíná svou produkci v jedenáct - do té doby snad vylezou ze stanů i největší spáči. Hořickou premiéru bude poté mít dámská formace Loretta, přivítáme také kapelu Jacker's a po předchozím úspěchu znovu i soubor Panoptiko. Velmi oblíbený Trautenberk zahraje v podvečerních hodinách, následován dalšími stálicemi, které tvoří letos velmi silné finále: Harlej, Škwor a Doga.

lineup2023

Bohatý výběr občerstvení
Občerstvení zajistí nespočet stánků s jídlem a pitím, chybět nebude ani loňská novinka - beerjet. Tato mašina na točení piva zvládne naplnit šest kelímků najednou, rychlostí dva tisíce piv za hodinu. Jak dodává hlavní pořadatel Zdeněk Lhota - prostě bič na fronty. Beerjet obstará kompletní zásobování festivalu desetistupňovým pivem, na "dvanáctku" si zajděte k ostatním stánkům.

Příležitost pro malou dovolenou
The Legends Rock Fest bývá často avizován i jako příležitost pro malou dovolenou ve východních Čechách. V nedalekém okolí můžete navštívit architektonicky unikátní prvorepublikové koupaliště Dachova, Masarykovu věž samostatnosti, sochařský park či Museum Czech Road Racing. Při krátkých výletech do okolí pak můžete poznat Prachovské skály, zámek Kuks, přehradu Les Království či zámek Hrádek u Nechanic.

legends rock fest A5 návrh

Vstupenky za výhodnější cenu
Prodej vstupenek na místě bude probíhat běžným způsobem. Kdo si chce obstarat vstupenku za výhodnější cenu, v prodejní síti Ticketmaster budou lístky k dispozici až do začátku festivalu. Veškeré další informace najdete na webu festivalu.