Západočeská metalová kapela SECOND BREATH právě vydává svůj první videoklip z živého hraní se singlem DESIRE

  • Číst 7900 krát

Západočeská metalová kapela SECOND BREATH právě vydává svůj první videoklip z živého hraní se singlem DESIRE, který byl sestříhán z jejich dosud největšího koncertu, kdy hostovali domácím Trautenberkům v rámci festivalu OBRfest. V současné době se kapela SECOND BREATH věnuje shromáždění materiálu pro první debutové album.

Nahrávání singlu proběhlo tentokrát pod dohledem etablovaného producenta Dana Frimla v jeho studiu The Barn, které se převážně soustředí na produkci tvrdých metalových kapel. Během covidového lockdownu byl dostatek času song dotáhnout do nejmenšího detailu, proto kapela vytvořila zatím nejvyspělejší skladbu po stránkách skladatelských i zvukových. O text se postarala frontwoman, která se nechala inspirovat seriálem Lucifer. Text má za úkol lidi zastavit a podívat se do své duše, aby zjistili, jaké je jejich skutečné životní přání. Vznikl tak v důsledku lockdownů, kdy měl člověk čas více přemýšlet o sobě a měnil své návyky, postoje a priority.

Vizuál v podobě kamery, střihu a postprodukci tohoto singlu vznikl pod rukou Youtubera Robina Valeše, známého z kanálu jako Bez Komprese, či Anti IT. Video perfektně zachycuje celou atmosféru koncertu a ukazuje, že s kapelou je třeba počítat i do budoucnosti.

Skladba je již nyní k nalezení na všech streamovacích platformách a ke zhlédnutí je i videoklip na serveru YouTube.