Co bude dál????

Neustále mám pocit, že svoboda u nás dostává pěkně na prdel. Nejsem politolog ani žádný odborník, ale věkem se mi ověřilo, že to, co jsem pokládal často za málo pravděpodobné, tak nakonec bylo vysvětlením nebo řešením ve své jednoduchosti. Ano, můžeme za tím vším hledat zednářské lože, konspirace všeho druhu nebo spiknutí milionářských rodin, jenže to zlo jde už z těch nejnižších úrovní – totiž z nás samých. Hamižnost, lakota, závist. Díky virtuálnímu světu už nedokážeme verbálně komunikovat a dívat se do očí, nedokážeme se rozcházet bez tohoto fenoménu a nedokážeme se stýkat a družit – nedokážeme se poznávat a to je pak těžké určit kdo je kdo, a jak umí zvládat zátěžové situace a jak kvalitní člověk je ten či onen. Modré stránky dnes falešně mnohem více určují pozici člověka v tomto prapodivném světě a diktují nám, kdy být šťastní a kdy nikoliv. Fotky přešťastných lidí na zdech našich „pseudopřátel“ mají tendenci v nás zažehnout obavu, že je s námi něco v nepořádku a to jen proto, že se až tak šťastně necítíme jako naše okolí. Mám pocit, že jsme vmanipulováni přesně tam, kde nás ONI chtějí mít. Plní obav a nejistoty pak přijímáme oklešťování naší svobody ve jménu naší bezpečnosti a světlých zítřků pod střechou ztrouchnivělé unie.

Mark Zuckenberg už dnes musí vědět, že za svůj „vynález“ půjde do pekla. Matrix existuje, jen si to nechceme přiznat. Možná i já sám píšu tento článek proto, abych v této falešné hierarchii postoupil o nějaký ten stupínek výše a došel uznání, jen proto, že se sám cítím nejistý. Tohle je přesně ta půda v našich nitrech, kdy jsme schopni přijímat nesmyslné zákony a příkazy, které se zdravým rozumem mají pramálo společné. Jako beránci, kteří jdou bez reptání na porážku. Proč pak nepřijmout EET a vše co k tomu patří? Proč nepřijmout protikuřácký zákon. Proč nepřijmout vlastně cokoliv a už ani nerevidovat smysluplnost a účel?? Ve vlastní nejistotě, která je posílená nečinností ostatních se nyní bojíme skoro více, než to bylo za Komančů. Nebo jen stárneme a bojíme se i o to málo, co nám v naší vymezené ohrádce zůstalo?? Kromě toho, že jsem dnes napsal toto vše, jsem neudělal taky nic. Co nás tedy vyburcuje, kde je ta hranice?? Budou si regionální kapely vozit sebou pokladny na prodej svých třech cédeček a dvou triček?? Bude chodit 150 rockerů během koncertu kouřit ven před klub?? Budou ve vesnických hospůdkách chodit štamgasti v montérkách a galoších hulit ven a hospodský na ně bude čekat u svých utopenců a nakládaných syrečků pod skleněnou pokličkou.

No já nevím – dal by se o tom udělat elaborát a rozebrat vše pro a proti, jenže to měli udělat páni zákonodárci – zvážit důsledky, předvídat, diferencovat, a intuitivně konat bez toho, aby pak probíhala nekonečná řada úprav a oprav a já nevím čeho všeho ještě. Ve své lenivé tuposti a nedůslednosti si vlastní krátkozrakostí jen zajistili další práci na opravách zákonů, opravách oprav těch samých zákonů a prostě je to tak nějak všechno na hovno. Jsem si dokonale vědom, že problém je mnohem širší, ale na to by tady nebyl prostor. Článek jsem vychrlil a neprošel žádnou korekturou. A proč to vlastně píšu??? Vlastně ani nevím, tak mne třeba zabijte…