Dolany – Corona, Panoptiko, Queenie

  • Číst 6589 krát

Panoptiko jsou důvodem, proč vylézám z chalupy a vyrážím do nedalekých Dolan. Mám tuhle „tajemnou“ smečku moc rád. Přiznám se, že Coronu si nechávám ujít a přijíždím až před 19. hodinou. Vjíždím do areálu a parkuju nedaleko dodávky Panoptika. Pánové právě dokončují přípravu na pódiu, jak postupně scházejí, zabředáme rozhovor. Blíží se jejich hodina, kdy se budou oblékat do kostýmů a masek, které je tolik proslavily. Opouštím VIP prostor a jdu okouknout poměrně zaplněný areál.
Reprodukovaná hudba zesiluje a areálem duní Rammstein, což značí, že za chvíli začne tanec s Panoptiko. Dav pod pódiem houstne, intro…a přicházejí temné postavy ve středověkých kostýmech v bizarních maskách… Baron von Telephon se postaví za velký buben a zrychlujícími údery svolává kapelu…a cirkus začíná Posledním tangem, titulní skladbou prvního alba. Lidé si to užívají a je vidět, že tu mají mnoho příznivců. Přemýšlím, jak je možné, že se tahle kapela dostala na vrchol za pouhé dva roky…ale odpověď leží přede mnou. Všichni se neuvěřitelně baví bez rozdílu věku .... Kapela „střílí“ jeden hit za druhým, Mozartovy kule, Rasputin, Dejte mi provaz. Přichází čas i na „staré“ songy z prvního CD – Gilotina, Všudebil, Escobar, Sancho Panza…a lidi křepčí, tančí, zpívají…ani nevadí, že začíná drobně pršet…závěrem už letí ze stovek hrdel … jsi jako Bathory ….. Parádní koncert, těším se na jejich první turné, pár zastávek mám vyhlídnutých.
Panoptiko se pak ještě v dešti v kostýmech a v maskách obětavě fotí s fanoušky, kterých nebere konec.

371752419 561116462772162 8245269404980809906 n
Po krátké přestavbě přichází vrchol večera, tribut Queen, kapela Queenie, která dostala větší prostor na pódiu. Byl jsem na ně hodně zvědavý, na tento tribute legendární a nesmrtelné kapely, který několikrát vyprodat velkou O2 arénu. Ono zpívat skladby po Mercurym není jen tak. A nebyl jsem zklamán. Michael Kluch a ostatně celá kapela byla skvělá. Světelná show, zvuk…i pódiová produkce…bylo vidět, že především Kluch viděl nejeden video záznam. Byl jsem zvědavý, jak se popere s Bohemia Rapsody a opět na výtečnou. Docela mě pobavilo, za námi stálo asi tak pět dívenek od 14 do 17 let, které pěly Bohemia společně s kapelou a opravdu jim to šlo!! No a We Will Rock You bylo určitě slyšet až do Klatov, jak zpívali všichni.
Celý večer byl úžasný, odjíždíme plni dojmů. Ani déšť (před Queenie přestal) nezkazil náladu. Organizace skvělá, od VIP prostoru, přes občerstvení, přes množství lidí žádné velké fronty…i oni mají u nás za jedna.