Poslední vystoupení kapely Traktor v tomto roce

  • Číst 1701 krát

V malé ale určitě néé v neznámé vesnici Mrákov kousek od Domažlic to žije! A i v sobotu 16. 12. 2017 se v Kulturním domě uskutečnil další skvělý bigbeatový koncert. Už v půl sedmý se začínali pomalu scházet fanouškové, ale zas takový nával to nebyl. Nedočkaví a zmrzlí odpočítávali každou vteřinu do 19hod, než odemknou dveře a pustí všechny dovnitř. Když se tak konečně stalo, všechno probíhalo v pořádku a bez chaosu.

IMG 20171216 210851


Zatímco si lidi šli k baru pro pivo nebo kofolu, kapela Tlustá Berta ještě prováděla zvukovou zkoušku, basák Karel Ferda pomáhal prodávat merch a bavil se s fanoušky, hlavní pořadatel Vašek Sladký všechno kontroloval, jestli běží všechno jak má a všichni se výborně bavili.

I když už bylo něco po osmé hodině, lidí moc nepřibývalo. Docela mě to udivilo. Do hodiny se ale sál začal najednou rychle plnit. Takže když v 21hod začala hrát Tlustá Berta, nehráli pro poloprázdný sál. Zazněli jak starší, tak i novější hity: Peklo na zemi, První vyholení, Vítejte v džungli, pomalejší Dělnický štěstí a mezi posledními zazněly Bláznivá Zuzana a Cecky. Před písničkou Ve vatě se zmínili o jejich merchi – při koupi kalendáře pro rok 2018 putuje částka nadaci. Kapela si s sebou na pár písniček přivezla hosta mladého kytaristu, který s nimi několik písniček zahrál. Nesmím opomenout chytlavou skladbu Mejdany: „Mám rád tyhle dlouhý mejdany“. Hodinové vystoupení nemělo chybu. Hlavní kapela večera měla být Traktor (aspoň z mého pohledu), ale po tom co jsem slyšela a viděla Bertu, došlo mi, že si jsou kapely velmi rovnocenné. Jejich poslední vystoupení v roce 2017 bude 25. 12. V Jindřichově Hradci.

IMG 20171216 223156 1
Půl hodinky na přípravu aparatury… V sále už se skoro nedalo ani hnout a jít na balkon už bylo pozdě. Svůj poslední koncert v roce 2017, po podzimním turné Prach a vzduch, odstartovali skladbou Vstaňte, pane Lincolne!. Úplně na začátku oslepující prskavky vystřídal oheň (v přiměřeném množství) a dýmové efekty. Stihnout odehrát 63 za rok je pěkný číslo. Další koncert bude až někdy v březnu. Budou pracovat na novém albu a nechtějí nic odfliknout. I přes to si novou desku bude možnost koupit až někdy na konci roku 2018. Držím kapele palce, aby se v nahrávacím studiu dařilo. Jak zmínil zpěvák, budou mu těch pár měsíců vystoupení na podiu chybět. Nejde odehrát za jeden večer 30 písniček a vybrat jich jen pár je těžší než se zdá. Myslím si ale, že playlistem museli uspokojit všechny: Masky, Caligula, Letokruhy, Neber si rockera, Kdy dojdou náboje a vzduch, Bolest hrdinů, Bludičky, …….. . Jen je škoda, že to vždycky uteče moc rychle. Na podium za nimi přišel i Vašek Sladký, předat jim štafetu v podobě flašky Jägermaistera. Při poslední písničce šlehaly plameny strašně moc dlouho, že to byla fakt jako v pekle. Už ani kapela horko nemohla vydržet, tak se přesunuli blíž k bubeníkovi. Naštěstí hasiči potřeba nebyli.

IMG 20171216 223718

V Mrákově je vždycky skvělá atmosféra a když se k tomu přidají topové kapely, je to nezapomenutelný zážitek!

Pro Rockpalace Miri Koky Kokošková

IMG 20171216 233212