Multižánrový večírek na Výravě se vydařil

  • Číst 6680 krát

Po dvou týdnech jsme opět vyrazili do Mekky českého rocku v Královéhradeckém kraji, tedy do obce Výrava nedaleko krajského města, kde je úžasný letní parket s obrovským zastřešením. To tentokrát nebylo potřeba, nepršelo, bylo docela příjemně, jen v noci bylo krapet chladněji.
Tentokrát jsme s manželkou a našimi společnými kamarády viděli celý program. Jako první začínala MŇÁGA A ŽĎORP. To není můj šálek kávy, ale bavilo mě to kurevsky moc. Kapelu jsem viděl už vírckrát, ale tentokrát mě prostě opravdu dostala do víru tance a zpěvu. Když jsem viděl, jaká energie se valí z pódia, kde hráli prošedivělí pánové. Lidi se bavili a bavil jsem se i já. Z masmédií jsem znal šest nebo sedm písniček, a to byly ty pravé pecky. Nechyběl Hodinový hotel, Písnička pro tebe, Nejlíp jim bylo, Měsíc nebo I cesta může být cíl. Slibuju, že jsem MŇÁGU A ŽĎORP neviděl živě naposledy. Určitě si příště tuhle partu nenechám ujít.
Následovali punkáči E!E. Legendární Ééčka jsem viděl naživo poprvé. Pěkně nasranej punk rock a přitom sranda. Hodně dobrá záležitost, kterou si vychutnalo i několik punkáčů s pravým kohoutem. A dva čerokýzové byli naprosto ukázkový hovada. Punk´s not dead. Ééčka ze známých věcí zahráli třeba Humusáka a nechyběl ani Ferda Mravenec.
303878963 1505629086540171 6555662868694743255 n
Pak vystoupila pardubická Vypsaná fixa, tu jsem neviděl poprvé, ale překvapilo mě, že program Kusy radosti je dost punkově vyznívající. Z doslechu jsem znal písně Dezolát nebo Antidepresivní rybička. Bylo to prostě veselý.
Po Fixce přišel první vrchol večera. IVAN MLÁDEK A BANJOBAND zná prostě každý. Proto si také návštěvníci Výravy zvesela zazpívali třeba Horolezce, inspirovaného nedalekými Prachovskými skalami, kde píseň údajně vznikla. Zazněli taky Medvědi, nevědí… Ivan prokládal písničky anekdotami a bylo to moc fajn. Nechyběla Kalamity Jane v podání Lenky Šindelářové. Zasmáli jsme se i zazpívali. Jako „vynucený“ přídavek zazněl legendární Jožin z bažin a zpěvná Hlásná Třebáň. Jsem rád, že jsem Ivana viděl. Čerstvý osmdesátník vypadá stále svěže.
Druhý vrchol přišel hned vzápětí. TŘI SESTRY, legendární orchestr z Braníka. Parta, která svým humorem odkojila několik generací rockerů. V kotli u pódia se sešli staří i mladí, včetně dětí. Hlavně písničky z prvních dvou desek zná snad každý. Nechci do ústavu, Kovárna nebo Zelená. Paráda, paráda, paráda. Mezi přídavky zazněla moje oblíbená píseň Aleš. Jde sice o cover Die Totten Hosen. Ale Fanánkův text o výčepákovi z Báby je prostě vynikající. Ne nadarmo má parádní klip k Alešovi na jůtůbku téměř 3,5 milionů zhlédnutí. Posledním songem byla tradičně Modlitba pro partu. TŘI SESTRY jsou koncertní jistota.
305254214 915905223134826 9113354020457490173 n
Jako poslední pánové na holení přišel turnovský boy band DE BILL HEADS. Tuhle veselou partičku jsem viděl mockrát. Vloni vydala výbornou desku Super hero, kde jsou písně veselé i vážné. Není to jen třeskutá sranda. To cédéčko je parádně písničkový, osobně ho považuji za jedno z nejlepších za loňský rok. Až tak mě tahle placka nadchla. Ze starších věcí zazněla třeba Snad toho nechci tak moc, nebo hitovka Dovolená s Elvisem, která byla posledním přídavkem. Z novinek kluci zahráli výtečný song Kameny a prach, který se hraje i v rádiu, nebo vtipný Hadry kožený.
305065321 1166588947533465 314003741094053839 n
Program na Výravě bude pokračovat ještě 9. 9., kdy ze vystoupí Traktor, Trautenberk, Krucipüsk a Alkehol. Letošní sezonu na parketu zakončí 17. 9. koncert kapel Škwor, Dymytry, Rybičky 48, Limetall, Horkýže Slíže a Miro Šmajdy s kapelou Terrapie.
Pro Rockpalace Honza Holý