Narvaná Výrava tleskala kapelám Doga, Komunál nebo Harlej

  • Číst 6835 krát

V pátek 19. srpna 2022 jsme vyjeli s Maruškou a jejím spolužákem ze základky a mým výborným kamarádem Honzou Regnerem na Letní parket Výrava. Zde hrály kapely v tomto pořadí: Morčata na útěku, Doga, Komunál, Harlej a Walda Gang.

Na Morčata nás ukecal právě Honza a měl pravdu, byla to sranda. Kapelu jsem viděl naživo poprvé a nebylo to vůbec špatné. Jelikož znám její tvorbu z CD, tak musím říct, co nefunguje na nahrávkách, to naopak je plně funkční na živé produkci. Prostě to byla sranda, ale i tady jistě platí hláška o opakovaných vtipech, kterou zmíním později.

IMG 20220819 171736

Doga byla super, tahle kapela je prostě koncertní jistota. Zahrála přesně to, co jsem očekával. Nechyběl 30 let starý song „Nejsi nevinná“, stejně jako o víc než čtvrtstoletí novější „Beskydy“ nebo hitovka z aktuální stejnojmenné desky „Route 66“. S kapelou jsme si připili „Zelenou“, abychom nakonec jenom poletovali (Poletuju). Jenom nevím, proč tentokrát nesněžilo, děla byla připravená.

IMG 20220819 190950

Komunál jsem prakticky neviděl, jen slyšel. Nejprve jsem stál neuvěřitelnou dobu frontu na langoše a pak jsme se snažili probít k shopu jedné z kapel. A to byl kámen úrazu, takhle narvanou Výravu jsem ještě neviděl. Jasně, konají se zde ještě lépe navštívené akce, ale ty se odehrávají na louce nad zastřešeným areálem, v místech, kde je za normálních okolností parkoviště. Takovýto "nášleh" pod střechou jsem ještě nezažil. Nedalo se kloudně projít odnikud nikam. Fronty byly všude a na všechno, přestože pořadatelé posílili počet stánků s pivem. Byl to mazec. Stálo by za zamyšlení stanovit maximální počet návštěvníků. Tohle bylo opravdu přes čáru.

Ale zpět ke Komunálu. Na začátku setu zazněly novější věci, které se mi prostě zatím nedostaly pod kůži. Nějak je nemusím. V paměti mi uvízla jen „Zapalte nás“. Postupně ale Komunál přešel ke koncertním jistotám třeba v podobě „Jedenácti hodin do útoku“. Tahle píseň ještě nedávno byla otvírákem, teď zazněla zhruba uprostřed. A ve finále to byl starý dobrý Komunál. Došlo i na temný hit „Je to zlý“ nebo závěrečnou halekačku „Karel“ (Tak ať žije Komunální odpad). Protože jsem Komunál na Výravě skutečně jenom prostál ve frontách, dávám si závazek, že kapelu brzy vyhledá jinde.

Pro naši výpravu poslední Harlej byl vynikající. To se jinak říct nedá, ale trošku nám zážitek kazila partička „skokanů obecných“ kolem nás. Neměli jsme prostě chuť se s nimi strkat. To trošku kazilo celkový dojem.
Na závěrečnou partičku Walda Gang jsme se vykašlali, protože to je právě ten opakovaný vtip, který mě už nebaví.

IMG 20220819 232711

Radši jsme mazali do našeho města na hřiště, kde hrála okresní legenda Nanovor. Kapela, kterou jsou všichni rockeři na Náchodsku odkojení a která hraje už 38 let. Nanovor jsem viděl minimálně stokrát a stejně půjdu na kluky zase. Na hřišti jsme si taky pěkně zazpívali a zapařili.

Pro Rockpalace Honza Holý