Ostrava – Jih ožije hudbou – MY PROJECT

  • Číst 7374 krát

My Project na akci Jih ožije hudbou
Ve dnech 20. a 21. května se na Náměstí Ostrava-Jih v Hrabůvce představily skupiny a interpreti různých žánrů, které mají spojitost s tamním městským obvodem. Byla to sympatická akce, která svým významem přesáhla hranice městského obvodu. A to jak po společenské, tak po muzikantské stránce, protože prostor dostali interpreti mnoha hudebních stylů. Ostatně muzika má sílu spojovat.

my project 02

Já osobně se zajímám hlavně o tvrdou rockovou a metalovou muziku, takže mě potěšilo, že zde 20.5.2022 v 19 hodin vystoupila ostravská progresivní symfonic-metalová kapela My Project, jejíž koncert jsem naposledy viděl už více než před dvěma lety v Olomouci u příležitosti tehdejšího křestu druhého alba spřátelené olomoucké kapely Sarkonia.

Hlavními osobnostmi kapely My Project jsou její zakladatel a hlavní autor hudby, klávesista, kytarista i zpěvák Šimon Greško a charismatická zpěvačka s výborným hlasem Kamila Orságová. Dalšími členy jsou pak dobrý sólový kytarista, mladý baskytarista a zdatný bubeník.

Kapela na tomto koncertě odehrála svoje nejznámější skladby včetně písní známých z videoklipů na YouTube. Téměř všechny písně kapely mají texty v angličtině, které skládá hlavně zpěvačka Kamila, ale zazněla zde i povedená česky zpívaná píseň Valkýra.

my project 03

Kapela My Project je známá používáním dobře vypadajících pyrotechnických efektů, při kterých „oheň“ vypouští i sama zpěvačka ze svých rukou nebo jím na sebe „střílí“ s klávesistou.

my project 04

Muzikanti kapely My Project jsou dobře sehraní a jsou spolu se svou zpěvačkou známí svým působením v Nightwish revivalu. Zřejmě i jejich zapojení do náročného revivalového pojektu Nightwish způsobilo zpoždění nahrání a vydání prvního hudebního alba My Project, i když tato kapela hraje na koncertech už řadu let a natáčí oficiální videoklipy. Těším se proto, že první hudební album této sympatické a originální ostravské kapely letos už v brzké době vyjde.
Honza Kubín, 21.5.2021
Náměstí Ostrava-jih 20.5.2022, 19:00 – 19:45 hodin

my project 05