Ozvěny Czechparády aneb boj s Traktorem

  • Číst 3680 krát

11.3. Hard Café Karviná – Ocelot, Messalina, Autobus, Lady Kate.

Tak jo, Ocelot, Lady Kate a Autobus jedou turné. Už jsme to domlouvali jednou u nás v klubu Hard Café v Karviné, ale nějak se to žvejklo a tak jsme domluvili jiný termín a to 11.3. Tentokrát to musí klapnout, řekli jsme si. Termín se blížil a já najednou zjistil, že v konkurenčním klubu je v ten samý den Traktor. No, tak to jsme tak nějak asi v háji. Na Traktor lidí chodí mraky a tak se dá čekat, že naše akce bude prázdná, přece jen je před výplatou s dvě akce v jeden den, prostě máme své zkušenosti. Ale nevzdáme to přece bez boje a začli jsme masírovat fans osobníma pozvánkama a vším možným, co bylo k dispozici. Já načerno lepil plakáty po Karviné, celý zgychaný od lepidla. Ale nakonec den „Dé“ přišel.

Do klubu jsem dorazil dříve a nachystal jsem společně se zbytkem Messaliny nějaký ten žvanec pro kapely, vím jak člověku po cestě vyhládne. Zvukař už se taky vrátil z Baníku i když nejspíš v blbé náladě bo kua Baník zase prohrál, ale i tak nic nebránilo celou akci spustit. Jenom ty lidi aby došli, bo jak ni, tak jsme v řiti a já začnu Traktor nesnášet ještě více . Ty jo, najednou se fans začli trousit a v jednu chvíli tam vtrhlo nějakých asi deset...možná dvanáct rockerů…říkám si „Pecka, jeden box bude plný“. Zaostřím a dochází mi, že to nejsou fans nýbrž Ocelot. Tak mě napadlo, jestli náhodou nepřibrali nějaké vokální těleso nebo, jak je v módě, nějakou tu filharmonii. Ale ne, prostě jich tak nějak bylo jako malých psů. Už jsem nepátral. To už jsem měl třetí pivo.

17321656 1710686315642201 837001728 n

No jasné, hned se drali k baru a že jakože rum – povídám počkejte, to nebudete platit a dal jim litr do backstage. Klub se začal podezřele plnit. Za chvíli dorazili Autobus a Lady Kate. Vítání, nějaký ten rum, další pivo, focení. Alkohol musím začít odmítat, protože jinak to s Messalinou neodehrajeme, začíná se mi motat hlava. Dorazila i Terezka – moje kolegyně z Rebelu a to s větší části své rodiny, no měl jsem radost jako malé dítě – všechno zatím klape. Dokonce i bratři Štenclovci – naši fans – až někde z Kopřivnice. No klobouk dolů a to měli po nějakém turnaji v pingpongu. Začínám být mile překvapen, jak se klub parádně plní. Já s Terezkou jsme si ještě naposledy zamoderovali a celou akci jsme uvedli. Já tu holku prostě mám rád, přece jen dva roky na Rebelu udělaly své. Ocelot začal přesně v osm a hned to tam jaksepatří narvali a bylo zjevné, že milují Motörhead. Frontman je dobře ulítlý a chvíli nepostojí a jeho proklamaci, že tu hlavně přijeli chlastat docela věřím. Má to energii a koule – stojím v kotli a užívám si hodně slušný zvuk o který se stará náš klubový zvukař Olaf. Měl jsem strach, že se kvůli tomu Baníku zboří, ale neudělal to. Akce dostává správné grády a nastupuje Messalina s novým kytaristou – těžko hodnotit svou kapelu, ale dělali jsme, co jsme mohli a zdálo se, že se lidi dostávají do varu. Vše bylo tak, jak má být. Po hraní ze mne všechno padá, zábrany a předsevzetí jdou stranou a přidávám se k proklamaci Ocelotu – piji a začínám ztrácet přehled.

Nevím s kým mluvím, nevím s kým se fotím, ale ještě registruji, že Lady Kate mají novou zpěvačku a že Autobusáci to taky pěkně rozpumpovali. Tradičně sleduji, jestli je vše v pořádku, ale už to začínám mít v mlze. Ještě si pamatuji, že stojím v kotli před novou zpěvačkou kapely Lady Kate a dávám palec nahoru, jen se soustřeďuji na to, ať to není prostředníček, sic mě dokope, až sleze, byla dobrá, šlo jí to. Někdy mám pocit, že v klubu potkávám sám sebe – jednou jsem tam a za chvíli zase jinde. Co já to mám za blbý zvyk?? Asi se ještě dělo spousty věcí, ale to už šlo mimo mé vědomí. Nechci zde dělat recenzi na hudbu jednotlivých kapel, to není účel. Chci se jen trochu omluvit rockerům, protože tentokrát nás ve štychu nenechali. Celá akce dopadla tak, jak si každý muzikant a věřím, že i fanoušek přeje a to je smysl tohoto mini reportu…Tak díky všem, co tam byli a třeba někdy příště. Mohl bych sice napsat, že si pamatuji vše, ale lhal bych. Bylo dobře, přesto prostě Traktor nejede.

17355112 1710686312308868 1482498266 n