Vagon jede!

  • Číst 7239 krát

24. dubna 2022 od 20.30 hodin se v klubu Vagon v Praze na Národní třídě odehrál koncert Marca Mendozy. Jako host vystoupil Dan Horyna se skupinou Merlin.

Poutač před klubem:

rockpalacemendoza 01

Koncert zahájil Dan „Zeppelin“ Horyna s kapelou Merlin. Danův úderný hlas nenechá nikoho na pochybách, že zpívá chlap. Pokud se domníváte, že to je samozřejmost, pusťte si rádio. Po chvíli poslechu vzlykajícího interpreta si nebudete jisti, zda do mikrofonu fňuká žena či muž.

Na zpěvu „Zeppelina“ oceňuji dobrou srozumitelnost. Jenom ten, kdo zpívá srozumitelně, může něco sdělit. A Dan Horyna sdělovat chce! Kupříkladu ve svém hitu Tibet nabízí himalájskou moudrost… Závěrem vystoupení pokřtil desku nazývanou „Nevada“, tento skvost velmi ceněný mezi „staříky“, sám Marco Mendoza!

O přestávce jsem seděl daleko od pódia a povídal si s bubeníkem kapely Urtica Viliamem Karolim. Během května se budete o kapele moci dozvědět více. 20.5.2022 vystupuje skupina Urtica na Kamině spolu s Offspring revival. Tam spácháme rozhovor, který Vám poté přinesu.

A ejhle! Najednou se u nás objevil Marco Mendoza! Začal hrát v zadní části sálu a postupoval směrem k pódiu. Psychologicky dobrý tah! V klubu jste k muzikantům relativně blízko, rozhodně blíže, než někde na stadionu. Přesto tím, že Marco prošel kolem všech, umocnil (alespoň některým) posluchačům zážitek. Vždyť se nacházel kousíček právě od nich samotných!

rockpalacemendoza 02

Budete-li mít někdy možnost na Marca Menzozu zajít, udělejte to! Sebelepší popisování toho, co můžete slyšet, se vlastnímu zážitku prostě nevyrovná. Nejenom výborný zvuk. Show! Z Marca přímo sálá zkušenost a sebevědomí podepřené dovedností. Skladba Viva la rock se mi líbila nejvíc. Pochopitelně proto, že ji mám nejvíce naposlouchanou.

Při odchodu po stoupajících schodech (no, stoupal jsem po nich já) bylo možné slyšet od návštěvníků: „Stálo to za to!“. A s tím já plně souhlasím!

Pro Rockpalace Michal Krejsa