Golf – na každou kapelu je třeba si posvítit - Libor Bukovinský

  • Číst 7234 krát

Další výborná kniha, která by neměla chybět v knihovničce správného rockera. Ač útlá co do obsahu, tak je plná nádherných vzpomínek na tancovačkovou dobu, kdy víkend co víkend se plnily vesnické sály, do kterých zajížděly kapely z okolí i z daleka. A byly jich stovky, jak kapel, tak těch sálů a tady je historie jedné z nich.
Libor nás provází bohatou historií jičínské kapely Golf a jde na to od prvopočátku, kdy pár kluků dostalo sen, že si postaví kapelu…
Kniha je velmi dobře napsána a přečetl jsem jí na chalupě u krbu za jedno deštivé odpoledne. Je dobře, že Libor sedl a své vzpomínky soustředil na papír a podělil se o ně s námi. Shánění nástrojů, jejich výroba, nacvičování prvních songů, hledá se muzikant, soutěže… Nadšeně jsem v knize narazil na známá jména, jako byla Poloprudského Adaptace, nebo Pašův Bimetal. I hned vzpomínky zabrousily na dobu zábav, kdy se Adaptace ještě jmenovala System 3 a na pašův Bimetal nebo TVH – jak kdo chce, kdy se v Příkrém u Semil potily i zdi, jak bylo na Pašu narváno. Nelze přehlédnou kapitolu, kdy se ve zkušebně mihli i Malátný a Grohman (to o Chinaski ještě nikdo neměl ani páru)…
Součástí knihy je i obsáhlá fotogalerie ze života kapely (bohužel jen černobílá), což je taková maličká kaňka na jinak parádním díle, které stojí za přečtení. Kniha by měla být povinností všech rockerů a rockerek především v okolí Jičína – domoviny kapely Golf, ale pozor!! Jak je psáno v tiráži, první náklad je pouhých 50 kousků!!
PS: Libore můj vzkaz pro tebe, moc díky za to, že jsi podobnou knihu napsal a budiž to inspirací pro další kapely – třeba Pašu se Stagnací, kluky s Diskantu, Doteky…..tyhle knihy nám pomáhají částečně vrátit naše mládí a nádherné vzpomínky na nezapomenutelnou dobu tancovaček a zábav.
Pokud máte zájem o tuto knihu, napište na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.