Telegraf hraje již 40 let. Narozeniny oslaví v Kolíně

  • Číst 5329 krát

Kapela Telegraf slaví letos 40 let. Toto výročí bude slavit celý rok, ale hlavní narozeninová oslava se uskuteční již 22. dubna 2017 v Městském společenském domě v Kolíně. Kromě jubilantů zde vystoupí další oslavenec, skupina Komunál. Ta brázdí rocková pódia již 25 let. Vstupenky na společný koncert jsou k dispozici na webu www.msd-kolin.cz za 200 Kč, na místě budou k mání o třicet korun dráž.

Jedním z narozeninových dárků bude kniha nazvaná TELEGRAF Potulní hráči 40 let v rocku. Jejím základem je rozhovor s Petrem Bašusem, nestárnoucím lídrem Telegrafu, který popisuje svůj život od dětství, přes vojnu, návštěvu Ruska i Švýcarska a především množství historek s kapelou, která se letos dožívá ve výborné kondici čtyřicetin. Druhou část knihy pak tvoří vzpomínky, zážitky a historky dalších členů, novinářů či fanoušků jako jsou Ondra Marek, Jirka Lacina, Milan Liga, Standa Kyselák, Milan „Piáta“ Roudnický, Petr „Ferda“ Brabenec a další. V knize je množství historických fotografií.

Pro portál Rockpalace.cz přípravíme reportáž z této oslavy včetně fotografií a později se zde objeví í recenze zmíněné knihy.

Jan Holý

Potulní hráči