Black Sabaaka Sebranka 2010

  • Číst 6919 krát

Jak říkala moje babička, je to trochu ve stylu každý pes, jiná ves a tahle sabáka je s papírama.
Nahrávka je dle informací od kapely ještě ve staré, ale i zároveň ne úplně původní sestavě.
Zajímavý je seznam skladeb. Z dvanácti písniček má pět tyto názvy: Beruška, Želva, Krysy, Sloni, Mlok. To ale jen tak mimochodem k tématice.
Jinak se tu setkáte s docela příjemným bigbítem s kořeny v šedesátých a sedmdesátých letech. Na mě ale to působí líp spíš jako kulisa nebo bych si to pouštěl v autě či na baru. Ono je to stylově trochu víc rozkročené. To sice nevadí, ale možná si budete muset vybírat. Řekněme, že jsou tu nálady, jako používá třeba Roman Dragoun, V. Mišík, Žlutý pes, Black Sabbath či Motorhead. Právě v Lemmyho stylu vypalovačka Jako Turek se mi líbí asi nejvíc. Má největší drajv a tah na branku. Krysy jsou typický odkaz na Black Sabbath. Ostatní skladby jsou trochu klidnější, nebo možná mířené trochu jinam. Po nevím už kolikátém poslechu se mi zalíbila i Hoď na něj loď. Je to sice trochu kolovrátek, ale je tam příjemná basa a nálada. Podobný případ je písnička Kolikrát.
Celkově bych to shrnul tak, že dojem z této nahrávky se postupně zlepšuje a s přibývajícími poslechy nacházím další příjemné momenty.
Až se vám tedy dostane do ruky toto album, dejte mu trochu čas, třeba si vyberte, která z těch nálad zde zachycených je ta pro vás a pak může být vše ok. Osobně se víc vracím k těm „serioznějším“ skladbám, ale finální výběr je na vás.

Pro Rockpalace
Petr Kohoutek