DILATED - DRUHÁ TVÁŘ (2014)

  • Číst 1610 krát

Rocková kapela Dilated z okolí Prahy je pro mě opět velkou neznámou. Strýček Gůgl mi napovídá, že jde o rockovou partu se zpěvačkou. První tóny nahrávky dávají internetu za pravdu. Rockový spodek muziky je jasně čitelný a dostatečně hutný. Zpěvačka Lucka Kadeřábková zpívat opravdu umí. Její hlas je zdravě naštvaný stejně jako naléhavý. Navíc se jedná o pohlednou slečnu, která jistě potěší nejedno mužské oko. Zvláštní kapitolou jsou neotřelé texty, kde lze nalézt řadu slovních hříček. Z bookletu, mimochodem graficky zdařilého, bohužel nevyčtu, kdo je autorem slov. Chybí zde i sestava, což sráží body dolů. Tipnul bych si, že text k Sexuální manéži napsal chlap.

Naopak lyrika balady Čtyři stěny má podle mě „ženské rysy". Dilated hrají pohodovou muziku. Rockový základ okořeňují samply. Ty chybí v poslední skladbě Pátrám. Ta je na disku dvakrát se samply a bez. Skladba má hitové ambice, ale verzi „s a bez" se od sebe nijak výrazně neliší.

Diskografie Dilated čítá tři nahrávky. Po promo snímku z roku 2011 následovalo album 5. Hřích v roce 2011 a třetím počinem je letošní Druhá tvář. Obě alba najdete v distribuci Rockpalace. K mání je i deluxe verze obou cédéček v jednom balíčku za zvýhodněnou cenu.

(HONZA HOLÝ)


CD KE STAŽENÍ ZDE