Divá Bára a ípíčko Los Kopulos

  • Číst 6508 krát

Brněnská rocková kapela DIVÁ BÁRA vydala vloni šestiskladbové EP Los Kopulos. Pod výtvarně pěkně zpracovaným kresleným obalem se skrývá 23 minut pohodové muziky, která si na nic nehraje. Nahrávalo se ve věhlasném studiu Sono. O zvuk a produkci se postaral Milan Cimfe. O důvod víc, pustit si tuhle nahrávku na plné kule.

Podle tvrzení na svých webových stránkách DIVÁ BÁRA hraje „Čistý rock. Nic víc, ale zatraceně nic míň!“. Tak pojďme na to.

Kapela působí aktuálně v této sestavě: Vlasta Xicht Hemzal – zpěv, Milan Čapoun – kytara a vokály, Tom Brtník – bicí a vokály, Lukáš Kůra – basa a Daniel Polák – kytara.

Na první dobrou slyším české AC/DC, nekompromisní rock and roll a přitom stále ještě domácí bigbít. Nahrávce sluší výborný zvuk. Taky se mi líbí nasazení muzikantů a to, jak si kapela v textech hraje s jazykem. Když se to umí, tak mě to prostě nepřestane bavit. A tohle je ten případ. Ty Australani jsou tam prostě cítit.

Je to fakt čistý rock a nic jinýho. Divá Bára má sen o Pyrenejích. Song se jmenuje Pyreneje a o hory až tak úplně nejde. Vtipný text mají „Skleněný holky“. Dokázali byste uhodnout, o jaké holky se jedná? Já ne. Jde o flašky rumu. A „Starej pes“ to jsou prostě ejsí jak vyšitý. Styl je prostě daný. V muzice a textech cítím taky takovou tu typicky českou poetiku Kabátu. To je případ třeba skladby „Sněhový sáně“. Je to fakt pohoda rock.

DIVÁ BÁRA? Proč ne! Mně se to líbí.

Pro Rockpalace Honza Holý