Gabriela V.G. Životní etapy

  • Číst 7376 krát

Gabriela Vodrážková Greplová je zpěvačka, textařka a kytaristka ve vlastní kapele. Spolu se třemi parťáky hraje muziku, které tak soukromě říkám festivalový pop-rock. Není to úplně moje srdeční záležitost, ale tím, že je to vlastní autorská práce, je to pro mě zajímavější a nějak se tím probírám a rozšířím si obzory.
Myslím, že pokud se s tvorbou Gabriely a její kapely seznámíte, pak už jí příště poznáte. Její projev mi malinko připomíná Pavlu Forstovou v období s King Size, i když hudebně je to trochu jinde a přeci jen si na zpěv v podání Gabriely musím malinko zvykat.
Desku jim křtila Anna K., tak třeba vás to také nasměruje. Nebo možná i směrem k The Cranberries.
Velkou pochvalu má ale zpěvačka za to, že si dá tu práci a píše si texty sama. Ne, že by nemohl text napsat někdo jiný, ale pokud si dokážete napsat rozumný text, má to pak vždy jistou osobní hodnotu, která je pro mě zajímavá.
Album vznikalo v období let 2017- 2019, takže uspěchané není a celá skupina je šikovná a hraje s přehledem. Pro mě to určitě není deska na jeden poslech, postupně nacházím drobnosti, které jsem při prvním poslechu a prvním dojmu ještě nevnímal. Docela se mi líbí skladba Ztroskotaná. Je na ní i klip, ale albová verze má větší drive než klipová. Alespoň mně tady hraje každá jinak. Je to docela příjemný bigbít třebas do auta v létě, nejlépe tedy do kabrioletu, pokud ho máte.
Následující Sněhurka má též své kouzlo. Tady mě celkem baví ty detaily. Ať už na začátku u kytary nebo později ve zpěvu. Celkově má dobrou dynamiku. Už jsem to psal u jiných alb. Nedávejte na první poslech. Když dostanete tuhle muziku trochu do ucha, bude, alespoň u mě to tak je, dojem lepší než na poprvé.
Největší nářez je ale na konci alba. Teenage je nejrychleší a nejdravější písnička desky a docela se mi líbí text. Pusťte si to sami.
Pro Rockpalace