Vosí Hnízdo - Brambory (2015)

  • Číst 6539 krát

Skupina vznikla v roce 1992. Samozřejmě v restauraci malebného městečka Dobřichovice. Po několika "domácích" se etablovala na místní scéně jako skupina vycházející ze všeho jiného než hudby. Tímto jevem si získala nespočet vos. Celé toto tažení vyústilo nahráním prvního CD Vosí hnízdo/1996/ u BM Music. Následovalo nekonečné turné po místních "stadionech".. K bezejmennému albu byly natočeny klipy "Vosa" a "Bohumil". V tomto roce /1998/ již skupina připravuje své druhé album s názvem "Nemá sexepíl". To bylo podpořeno 3 roky trvajícím turné např. s Katapultem, Harlejem atd atd..následoval i filmový trhák v podobě klipu "Nemá sexepíl"..který bohužel všechna media zakázala jako pornografii...a to byl rok 1898..teda 1998..pardon..pak nastala doba "Vosohybernace" s občasným ožívením "majstrklásu VH"...v roce 2008 to v úlu hřmí a na cestě je ...jen pracovní název "Kapitán Jirka" s důrazem na brazilské rytmy.. Jen pro zajímavost skupina za celou vosí éru měla jen dvě výměny na postu kytaristy. Libor Chvojka opustil úl z rodinných důvodů v roce 1996 a nahradil ho Milan Hoffmann, v roce 2013 se situace otočila, Hofík opustil úl z časových důvodů a opět ho nahradil Libor Chvojka. A dále jako dočasný záskok hráli na basu Zdeněk Kaplan a Martin Štec ze skupiny Vltava.
Na podzim 2015 vyšlo nové CD Brambory, do kterého se dnes po letech pustíme…….:)

Vůbec nevím, jak celý album a muziku hodnotit. Jde o svěží hard-rock kořeněný příjemným humorem … jak sami kluci říkají o svém Vos´n´rollu ... :-)
Jde tady převážně o jednoduchej bigbítek se svéráznými texty. Umím si představit celou show někde v kavárně nebo malým klubu. Nadít se do svérázných kostýmů malých vosiček a pořádně si celej večer v příjemném vosím hnízdečku užít!!!!!!!
Na albu najdeme 12 skladeb o celkové délce 43 minutek.
Chce to energii, Optickej klam, Když muž s robotem snídá, Paní Rudla, Hasiči, Vlak, Děda dělá děla, Jevona unavená, Krása, Neuděláš chybu, Brambory, To to letí.

Fakt dobře zakomponovaný refrény se zpěvným a chytlavým nábojem!!!!!!!!

Kapela hraje ve složení:
Radek "Hadrák" Kunc - zpěv
Tomáš Havlín - buben
Tomáš Spěvák - basa
Libor Chvojka – kytara

V současné době kapela pečlivě pracuje na novém CD s názvem Melouny, které vyjde 20. 02. 2020. Jak magické to datum………

Celkové hodnocení nechám na každém z Vás ...

Pro Rockpalace Petersongrind