DEXOR - Život je boj (2014)

  • Číst 808 krát

Metalový Dexor přichází s prvotinou a čeká na druhou desku Kladenská metalová parta Dexor vydala aktuální album Život je boj. Pod vyloženě divným obalem, který se mi nelíbí taky proto, že se z něj člověk nic moc nedozví, se skrývá plus mínus metalová muzika s výlety kamsi k hardcoru. Na informace jsou skoupé i stránky kapely, takže si musím poradit jinak.

Kapela hraje ve složení Tomáš Jančura – zpěv, kytara, hudba, texty, Vít Jančura – bicí, Viktor Zavadil – kytara, hudba, Honza Vodička – basa. Přináší houpavou muziku, která posluchače nutí házet hlavou a skákat. Tady vidím tu spojitost s HC scénou. Na rovinu přiznávám, že můj šálek kávy to rozhodně není.

Kapela se v rozhovoru na našem webu hlásí k odkazu „starých" thrash metalových bardů. Bicák Vít Jančura je žákem bubeníka Herr Milera z Debustrolu. Jenže zrovna zvuk bicích se mi moc nezdá. Nahrávalo se ve studiu Aquarium u Radka Kurce, jinak též zpěváka hard rockové party Empire. Kytary a basa naproti tomu zní daleko líp. Místy mi taky nesedí k muzice zpěv. Chtělo by to větší naštvanost.

Dexor se na ploše 37 minut představuje jako nováček na naší scéně. V současné době již připravuje novou desku a videoklip. Nechme se překvapit, s čím tedy přijde.

Jan Holý

CD KE STAŽENÍ ZDE