Bohouš Heřman - BH

  • Číst 999 krát

Bohouš Heřman si vydáním vlastní desky splnil sen
S velice zajímavou deskou přichází na trh Bohouš Heřman z Plzeňska. Jedná se o zřejmě záležitost. Přesto stojí za poslech, protože jde o prastaré písničky z Bohoušova mládí.

Bohužel mi při psaní recenze obal nahrávky vůbec nepomohl, protože je graficky i obsahově velmi slabý. Takže o ní dohromady nic nevím. Budu se tedy řídit jen vlastní sluchem a ten mi napovídá, že nahrávka má výborný zvuk. Bohouš band do desky investoval velice zajímavou sumu a to se rozhodně vyplatilo.

Hudebně by se tvorba Bohouš bandu asi nejvíc blížila Bon Jovi nebo východočeskému Řemenu. Kapele to dobře hraje i zpívá. Nejde o nic komplikovaného. Melodické písničky se zapamatovatelnými texty. Dobrý zvuk nechává vyniknout zřetelně všechny nástroje. Škoda, že o sestavě kapely není v bookletu ani písmenko.

Texty jsou lehce naivní, ale tady je třeba vzít v potaz, že se jedná rovněž o archiválie z archivu chlapíka, který má už pár křížků na svých zádech, takže už přeci jenom něco pamatuje. Bohoušovy písničky mají totiž prapůvod před sametovou revolucí, a to se hrálo a zpívalo krapet jinak.

Jsem jen o pár let mladší a myslím si, že i tak vím, o čem se zpívá. Texty jsou sice nekomplikované, ale zároveň popisují příběhy ze života, s kterými se posluchač může ztotožnit. Se zpěvem Bohoušovi pomohl Míra Chrástka z legendární kapely Turbo. Jinak je celá deska Bohoušovým dítkem. Složil totiž hudbu i texty. Zdařilou kolekci pohodových rockových písniček sráží srágora „Svíčka", která má totálně pitomej a zbytečně vulgární text.

Bohouš Heřman si vydáním desky splnil sen. Asi se nedá očekávat, že by měl další pokračování. Proto nečekám ani živou prezentaci těchto písniček. Ale rád bych se mýlil. Protože by si to tyhle songy opravdu zasloužily. Troufám si říct, že některé skladby by mohly bodovat i ve slušných rockových hitparádách.

Jan Holý