FIASKO - Není co ztratit (2014)

  • Číst 1211 krát

Prý není co ztratit s kapelou Fiasko

Fiasko, takhle sebekriticky blbej název si může dát jen punková kapela. A opravdu jde o punkrockovou kapelu z Klatov. Dobrej punk rock s veselými texty, to já mám rád. Fiasko je v pohodě. Melodický a dobře odsejpající punk, texty jsou na pohodičku: „Tak si život užívám". Opravdu není co ztratit.

Deska „Není co ztratit" vyšla v roce 2014 u plzeňského Aviku, který mimo jiné vydává i další veselou punkovou partu z Plzeňska jménem Pod stolem. I v textech je cítit podobnou poetiku. Ale o kopírku nejde. Fiasko hrne ten svůj punk po svém. Slova se pohybují po obvyklém poli, kde „loví kachny" pankáči. Vezmi něco ze života, k tomu přidej nějakou blbou politiku a televizní superhrdiny trošku toho chlastu. Výsledek se dostaví.

Nepodařilo se mi zjistit, jestli má Fiasko víc nahrávek ani o jak starou kapelu se jedná. Myslím, že to starci nejsou. Z fotek v bookletu na mě koukaj vyloženě „revoltující ušáci". A to je dobře. K mládí přece troška té rebelie patří. „A voly volit nebudu!", jak se zpívá v písni „Politická". Tahle vtipná slovní hříčka mě teda dostala.

Nahrávce by určitě prospěla účast zkušeného producenta, takhle mi totiž některé písně splývají a některé nástroje jsou zbytečně vytažené. Třeba činel v „Prohibici" zvoní tolik, až mě to prudí. Ono to chvílemi zvoní tak, jako když s hlavou pod vodou posloucháš řvoucí cirkulárku.

V kapele Fiasko má český punk rock nepochybně slibnou naději. Od vydání této desky uplynuly již dva roky. Dočkáme se jejího pokračování?

Jan Holý