Kapela Forrest Jump vydala výborné album „Vrtochy“

  • Číst 7035 krát

Bučovický FORREST JUMP vydal v plén své „Vrtochy“. A dílo je to velmi zdařilé. Posadilo mě na zadek a líbí se mi i přístup kapely k této desce, který vysvětlil na webu lídr FJ:

„Kamkoliv se podíváš, drtí tě negace a čím větší hrůza, tím lépe pro ty, kteří je vypouští. Samé šíření strachu, často jen proto, aby se vystrašená masa dala lépe ovládat… Mám toho plné zuby a prostě potřebuju k životu taky zprávy dobré… Proto se je snažím hledat… Často jde ale o plané sliby, takže jsme vlastně zase na začátku,“ popisuje primární inspiraci k písni autor textu a frontman FORREST JUMP Pepa Michálek aka Michail Fabien.

A dobrou zprávou je, že kapela sice v posledních letech dost provětrala svoji sestavu, přesto se sešla při nahrávání šikovná parta, která do toho umí hrábnut. FORREST JUMP model 2023 působí ve složení Pepa Michálek – zpěv, Michal Stochleba – kytary, Jakub Ticháček – basa a Maty Buriánek – bicí.

FORREST JUMP začínal jako hardcoreová kapela, ale toho hácéčka už na desce mnoho nenajdete. Spíš bych styl FJ označil jako moderní metal, který si s kapelou můžete naživo pěkně zabékat.

Mně se tahle deska moc líbí. Nepostrádá agresivitu a přitom melodiku. Má velmi dobrý a snadno čitelný zvuk. Navíc většina skladeb má rozhodně hitový potenciál. To bude nejspíš případ „Uprostřed magnetických polí“ nebo svižná „Miluj svého hejtra“.

Na desce je zajímavá skladba „Truet“. Její zvláštní název vysvětluje účast tří pěvců. Vedle Pepy Michálka ji nazpíval Martin Kapek z TRAKTORU a Honza Toužimský z ARAKAINU.

A perličkou na závěr je cover vizovické party FLERET Zafúkané, kde nechybí fleretovská poetika a forresťácká razance. Tahle převzatina dává smysl, není to jen prachsprosté hraní známého songu.

A dobrou zprávou pro FORREST JUMP je, že tahle deska je pro mě zatím tím nejlepším, co u nás letos vyšlo a dostalo se k mým uším. Těším se, až uvidím aktuální sestavu naživo.

Pro Rockpalace Honza Holý