Kurc Radek – Rozhovor s Ďáblem

  • Číst 7301 krát

V rodinném klanu, stejně tak v domácím studiu, vzniklo nové album Radka Kurce – Rozhovory s Ďáblem. Už dvě „Káčka“ na obalu naznačují, že půjde o tandem Dennis Kurc a Radek Kurc. Veškeré kytary obstaral Dennis, který si vzal na starost i muziku a bokem si přibral dílem bicí, dílem byly jeho a dílem „vypomohl“ počítač. Kytara a basa byly točeny analogově. Zpěv a texty tradičně náleží Radkovi.
CD má nejen výborný zvuk ze studia Aquarium, ale i muzika je velmi moderní (vliv mladé krve), hodně kytarová a notami se tady nešetřilo. Jak mi Radek sdělil, chtěl vyzkoušet něco jiného a sám mluví o směru alá Journey. Deset skladeb bylo vybráno z 50ti demosnímků. Rozhovor s Ďáblem jediná pomalá skladba alba, jinak deska plyne po „čertech“ rychle a ukazuje, že s Dennise roste velký talentovaný muzikant.
Pro mne jsou trošku kamenem úrazu některé části textů (třeba Čert ho vem), kde neplynou libozvučně tak, jak jsem u Radka zvyklý z jeho předchozích počinů. Silná stránka jsou opět Radkův hlas a cit pro refrény (Temnota), které svým hlasem ještě „opentlují“ dvě krásné a výborné zpěvačky Katka Kurcová (opera ND) a Anett Pilařová. Velkou radost mi udělala starší skladba v nové aranži – Gang, která vyšla na jeho prvním sólovém CD.
Ač se z alba (pro mne), částečně vytratil takový přímočarý „street dirty sound“, přesto jde o dobrý počin, za kterým si muzikanti můžou hrdě stát.
Pro živé vystoupení je už postavena kompletní kapela, která dostala název Rock´n´Roll Clan a mimo dua Kurcových ji tvoří Tomáš Vokurka (bicí) a na basu Jára Doksanská. Takže se můžeme těšit, že hity jako Ona je stroj, Obyčejný člověk nebo Gang uslyšíme i živě.