Lokomotiva Planet předělala český pecky

  • Číst 7170 krát

Plus mínus rock metalová kapela LOKOMOTIVA PLANET z Prahy přiložila pod kotel a vyrazila na další trať. Vlak odjíždí z hlavního nádraží, tedy z Wilsoňáku, již po páté.

Kdopak že tuhle tu LOKOMOTIVU PLANET řídí? Vláďa Dvořák – kytara, zpěv, Pavel Haniger – baskytara, vocal a Libor Hošek – bicí, percussion. A tahle trojice dokáže roztopit kotel.

Ta si tentokrát vzala na paškál „Jiný šlupky českejch pecek“. Tak se totiž jmenuje aktuální album, které vyšlo doslova před pár dny 24. 10. 2022. A jak trošku komplikovaný název napovídá, jde o převzaté věci ve velice originálním vagónku. A troufám si říct, že v tendru lokomotivy nezůstala briketa na briketě.

Kapela si vybrala převážně méně známé pecky a ty předělala od základu k obrazu svému. Takhle nějak by měly vypadat covery, který si zaslouží být zaznamenány na stříbrném kotoučku. Nejde totiž o přesné a co nejvěrnější přehrání dané písně, nejde o revival. Vláďa Dvořák a spol si s písničkami pěkně pohráli. Výsledek stojí za to.

Začínáme provařeným anglickým mužíčkem, který měl uspat děti tím, že jim sypal písek do očí. Hajzl jeden. Ano, je to „Mr. Sandman“, zde jako „Znám jméno Sandman“. Mr. Sandman, give me a dream… Dalšího předělání se dočkaly kapely Dorota B. B., Alice, R-Force, Lucie, Katapult, Marsyas a Futurum. Co jméno, to pojem. A je tu cítit i další inspirace. Nejvíc asi staří dobří Black Sabbath nebo možná AC/DC.

Celých 44 minut uplynulo a je tady čas vystoupit. Nebo si dáme zpáteční jízdu a pak ještě repete?

Pro Rockpalace Honza Holý