LORD a deska Tady je teď

  • Číst 6876 krát

Kapela LORD ze Slovácka nahrála desku Tady je teď, která se nese na vlnách pop rocku s příměsí dalších hudebních stylů.

Kapela LORD hraje ve složení Lukáš Koutník – akustická kytara, zpěv, Pavel Jurček – klávesy, zpěv, Radim Šimek – elektrická kytara, klavír banjo, zpěv, Petr Pavlica – baskytara, klávesy, zpěv, Martin Kozina – bicí, zpěv. Jako hosté se na cédéčku podíleli Miroslav Kolacia – housle a Antonín Kozina – zpěv.

Hned na úvod musím poznamenat, že toho popu je tam víc než rocku, tudíž nahrávka opravdu není mým šálkem kávy. Ale musím uznat, že ji pořídili šikovní muzikanti. Neposlouchá se to špatně, ale prostě mě to moc nebaví. Je to na můj vkus až příliš mainstreamová muzika.

Titulní skladba má jasný a zapamatovatelný refrén. Ve druhé písni „Na dlaních“ je cítit vliv country, protože banjo se v popu ani rocku moc často neobjevuje. Ke slovu se zde dostane i foukací harmonika.

Rockovější rytmika zazní hned v následující písni „S hlavou v oblacích“.  Silnou stránkou kapely LORD jsou muzikantské a pěvecké výkony. Hlavní zpěvák mi svým projevem lehce připomíná Fanyho Petrička z kapely MORAVA.

Celkem se mi líbí písnička „Ať to zní až do rána“ s milým textem, která je asi nejvíc rockovou věcí na této desce. V další písni „Přátelství“ zazní v rocku netradiční zvuk (skotských) dud, ale zřejmě jde jen o výstup z kláves. Každopádně to zní zajímavě.

„Tornádo“ je takovou prazvláštní rýmovačkou, ale téma je to závažné.

Druhá půlka alba má větší švih, je svižnější a baví mě víc. Album si své posluchače jistě najde. Po muzikantské stránce jde nepochybně o zajímavý materiál.

No a já si jdu pustit nějaký ten metal.

Pro Rockpalace Honza Holý