Mylions - II. MYLION

  • Číst 6820 krát

Kytaristu Mirka Horňáka pamětníci znají už z Titanicu a Kernu. Později jako člena Albandu, kde má naprosto skvělou kytaru v parádních písničkách, ale zastihla ho touha po návratu do rockmetalových vod a tak, pokud mám správné informace, založil právě proto kapelu Mylions.
Řeknu vám, že to vůbec nezní špatně, ale tak jednoduché to zase není.
Zvukově se jedná o moderní rockmetalový zvuk, byť jsou Mylions jednokytarovou skupinou s klávesami. Že to ale jde a nemusí být kapela nijak „vyměklá“ ukázal třeba R. J. Dio +Tracy G. a další a zde, až na několik momentů, klávesák Honza Vrchota dobře podporuje kytaru. Zde se nejedná o nějaké pseudo-symfo- pasáže, ale tam kde se ozve, vynikne a jinak pracuje pro celek. Alespoň já mám ten dojem.
Co se týče písniček nebo stylového pojetí, je tu řekl bych od všeho, kde Mirek hrál trochu. Až jsem měl dojem, jako by se jednalo o moderní mix, či nástupce Kerňáckého alba Totální tunel s nádechem Rezidua od Albandu. Na obou těch albech Mirek hraje a tento mix nálad s moderním zvukem a strukturou skladeb mi přijde celkem přirozený. Hodně se mi líbí i zpěvák Miloš Hořínek.
Je ale třeba dát desce trochu času a poslouchat. Není to estráda na první poslech. Pořád nacházím nové pasáže, které se mi líbí později než jiné. První tři kusy jsou tvrdší s riffy hezky od podlahy, ale zase žádné zbytečné závody. S čtvrtou skladbou s názvem Přelétavá se ale vše zklidní a Mirek nás nechá vzpomenout na zmíněné působení v Albandu parádní baladou.
Ta je první k doporučení z mé strany. Druhou, kterou bych vyzdvihl je pátá v pořadí Deviant. Hezky to odsýpá. S troškou nadhledu a loutkovým klipem je to i sranda.
Katedrála s výraznějšími klávesami je další, kterou zmíním, a tu bych si i v rádiu uměl představit jako druhou po baladě. Desátou, před outrem které funguje jako představovačka je předělávka Kdybych já byl kovářem, ale ta mě míjí. Lepší než originál není. Nechám ji stranou.
Jinak tu ale máte celkem fajnovou rockmetalovou jízdu a myslím, že když si jí párkrát poslechnete, najdete si tam určitě něco pro sebe. Třeba každý něco jiného, ale špatné to není. Konec hlášení.


Mějte se.
Petr Kohoutek