Novinka Witch Hammer přináší 10 pecek

  • Číst 7127 krát

S aktuální nahrávkou kapely WITCH HAMMER z Jablunkova přichází na stůl další porce vydatného moderního metalu. CD „Absolutno II: Coinspirace“ navazuje na projekt Absolutno z roku 2021, který by se dal předložit posluchačům taky jako „Absolut No“. Je to trošku hra s jazykem, ale rozhodně jde o zajímavé hrátky.
WITCH HAMMER jsou: Jan Šotkovský – kytara, zpěv, Petr Caputa – basa, David Janáček – bicí, Vojta Chobot – kytara, sbory.
Poznávacím znamením kapely WITCH HAMMER z nejvýchodnějšího města naší republiky, odkud to je zhruba 10 km na Slovensko stejně jako do Polska, jsou výrazné melodie a typický zpěv.
Deska začíná „Intrem“ a končí desátou položkou, která nese neoriginální název „Outro“. Tady moc invence kapela nepředvedla. Líbí se mi naopak třetí skladba „Mediální strach“ se sólujicí kytarou a textem, který kritizuje televizní zprávy, kterými nás média mnohdy zbytečně straší. Ocitáme se tak v mediálním vězení.
„Přízrak svědomí“ je dalším potenciálním hitem se zajímavým textem. Rozhodně zajímavou je i následující skladba „Tady a teď“. Užívám si kytarového kvílení. Nechybí ani skoro balada „Pravdou lhát“, která se ale průběžně mění v pěknou řezničinu, takže o žádný cajdák nejde.
Škoda, že má aktuální nahrávka pouze 34 minut. Podle mě by mohla být delší. A zmínit se ještě musím o velmi zdařilém obalu, který se honosí líbivou grafikou a taky, že deska vyšla péčí firmy Smile music. Ta je pupeční šňůrou spjatá s rockovým magazínem Spark.
Každopádně tohle Kladivo na čarodějnice tedy Witch Hammer má rozhodně ránu, tím je myšlena pořádná údernost a ne nějaká trapnost. Když tě všechno zradilo, pomůže ti kladivo.
Pro Rockpalace Honza Holý