Šestnáct minut bigbítového Tajfunu

  • Číst 6804 krát

Bigbítová parta z Karlových Varů TAJFUN vydala další ípíčko se čtyřmi skladbami „Něco si přej“. Kapela hraje muziku na pomezí rocku a bigbítu. Od TAJFUNU jsem očekával pořádný kvapík, ale ono to je trošku inak. Řekl bych, že to je to celkem typická tancovačka. A vy víte, že touhle scénou jsem odkojený, takže slovo tancovačka nebo zábavovka není v mém podání nadávka. Tenhle druh zábavy mám dodnes totiž rád. Čtyři písničky mají dohromady 16 minut.

Nahrávku pořídila tato sestava Johnny Havelka - kytara, zpěv, Tomáš Beran - baskytara, zpěv, Jiří Kosmák - bicí a Víťa Kováč - bicí. A je skoro neuvěřitelné, že TAJFUN byl založen již v roce 2007. Ale první nahrávku pořídil až v roce 2009. Aktuální „Něco si přej“ je pátou položkou v jeho diskografii. Nevím, jestli lze ze 16minut  posoudit, jaký má kapela úspěch u fanoušků. První skladba „Láska na příděl“ mě zrovna moc neoslovila. Zní to příliš krotce. Dvojka „Něco si přej“ je taková halekačka s odlehčenou kytarou. Následující text písně „Mexiko“ popisuje výlet za tequillou. Zní to trošku jako AC/DC. Nic komplikovaného, pohoda bigbít. Od závěrečné písně „Sousedka“ jsem čekal něco ze života a dočkal jsem se.

Taky jsem kdysi chodil na kafíčko k sousedce, až jsme se před 22 roky vzali a jsme spolu dodnes. A jedeme dál. A se sousedem a jeho novou ženou jsme dnes kamarádi. Tak bacha, aby vám sousedka nepopletla hlavu.

Pro Rockpalace Honza Holý