Staří psi LAUTR jsou „S peklem smířený“

  • Číst 6930 krát

„S peklem smířený“, tak se jmenuje aktuální kolekce této zralé party z Ostravy. Ta obsahuje 36 minut poctivé hard and heavy muziky.

Kapela LAUTR působí v této sestavě Jožin Hladký – zpěv a kytara, Vít Hovjadský – klávesy, Dušan Folwarczný – basa, Roman Jeřábek – bicí.

Deska začíná titulní kompozicí „S peklem smířený“. Smířený bys měl být především sám se sebou. Někdy to může být peklo. Následuje výrazně melodická skladba „Projdu bludištěm“, kde je slyšet kytarové sólo i klávesové „trilky“. A klávesy se dostanou k výraznému slovu i v písni „Magická noc“.

S notoricky známou písní „Rosenka“ kapele vypomohl nestor Lešek Semelka a ten prostě má stále má zlato v hrdle. Hned jsem ho poznal, aniž bych si předtím prohlížel booklet. S pekelnou tematikou si kapela pohrává i ve skladbě „V pekle“, která popisuje radost pekla nad tím, že jsme všichni v prdeli. Takhle černě bych to neviděl. Kapela touto ostrou rétorikou kritizuje současný svět v čele s Putlerovým Ruskem. Dnes jsou v pekle asi opravdu všichni veselí.

Vyloženě stojí za to, zaposlouchat se do textu songu „Sígr“. Myslím, že řada z vás zavzpomíná na svá školní léta. Tohle se klukům z LAUTR fakt povedlo. Líbí se mi i závěrečná „polobalada“ „Probuzená křídly“, která se z balady strhne v pěkný lauf. Dost dobrý.

Na můj vkus je nahrávka příliš klávesová. Není to špatné album, ale něco tomu k dokonalosti ještě chybí.

Pro Rockpalace Honza Holý