Tomáš Navrátil – 2024

  • Číst 6406 krát

Je až s podivem, kolik hudební a lyrické inspirace dokáže Tomáš Navrátil (Kohn) přinést na svá díla. I když je klíčovou postavou ve své domovské kapele, dokázal stvořit své plnohodnotné album se skromným názvem "2024". Tento projekt je důkazem jeho nevyčerpatelného tvůrčího ducha. I tady se chopil ve velké většině „autorství“ jak textů, tak muziky.

Na albu se Tomáš ujal kompletně zpěvu a kytary, čímž demonstruje svou hudební všestrannost. Na klávesy ho doprovází kamarád a někdejší spoluhráč Míra Orcígr, což přidává skladbám další vrstvu hloubky a textury. Ve skladbě "Cynickej král" přispěl svou kytarou Patrik Zajíček, na bicí se střídají současný člen Kohn Hanus a Vojta Mati ve skladbě "Bylo nás pět".

Album obsahuje 15 hardrockových songů, které jsou většinou velmi dobré až výborné. Už úvodní skladba "Letíme dál" s parádním intrem a refrénem vás dokonale vtáhne do hudební atmosféry. Rychlejší tempo skladby "Tak to bývá" a pomalejší "Prázdný stěny" ukazují pestrost alba. "Bylo nás pět" přináší příběhy z hudebního života, což dodává písním autentický nádech.

Tomášův příjemný hlas je velkým bonusem, což potvrzuje jeho mnohaletou zkušenost v bigbítu. Album má však i další přidanou hodnotu – texty. Jak napsal můj kamarád Petr Kohoutek (Melissa), nejsou to jen rýmované bláboly, ale skvělé dějové příběhy ze života, což přináší posluchačům nejen hudební, ale i literární zážitek.

"2024" mě nenudilo ani po několika posleších a těžko bych si vybíral nějakého favorita. Každá skladba má své kouzlo a přispívá k celkové kvalitě alba. Tomáš Navrátil opět prokázal svou schopnost tvořit hudbu, která nejen baví, ale i zanechává hluboký dojem.