Výborná druhá deska melodických metalistů DANGAR SIX

  • Číst 7461 krát

Danova garáž vyvrhla druhé album šestice DANGAR SIX pod názvem Temná doba. Stylově vyvedený digipack ukrývá stříbrný kotouček s jedenácti skladbami.
DANGAR SIX tvoří Patrik Běžec Baňas – kytara, Dan Ronnie Řičica – zpěv, Martin Sluka – bicí, Josef DD Choze Ivanič – basa, Martin Medvěd Pecho – kytara a Michal Destroyer Hora – klávesy. Kapela hraje silně melodický metal, technicky velmi dobře zahraný. Temná doba koketuje i se speed metalem. Až takový je to místy kvapík.
Jaké hosté na albu vystupuje můj kámoš bubeník Ctibor Podmanický (DYSYNGELIUM a provozovatel rockové hospody Nároďák v Jaroměři) a dánský kytarový mág Martin Jepsen Andersen, který nahrál strhující sólo v instrumentální skladbě Naděj. Andersen spolupracoval například s legendární kapelou BONFIRE.
Po hudební stránce jde o vyzrálý materiál pánů střední a starší generace. Přitom téhle partě nechybí mladistvá dravost. Hodně sází na silné melodie a texty ze života. Žádný koncepční příběh nebo šílená moudra tady nehledejte.
Z některých skladeb je cítit výrazná hitovost. Může to být případ titulní Temné doby nebo hned následujícího Metalgrálu. To jsou pěkný sypačky. Nechybí ani pěkná balada Hřbitov bláznů. A melodickou peckou je Zapomeň. „Mládí v prdeli, do důchodu daleko, tak to chodí“. Tahle vulgarita sedí v této písni jako příslovečná prdel na nočníku. Chce to nadhled a pohodu. Tyhle aspekty v „Danově garáži“ nechybí.
Mně se prostě aktuální deska DANGAR SIX hodně líbí. Z dosavadní letošní produkce je to rozhodně pro mé uši nejlepší nahrávka.
Pro Rockpalace Honza Holý