YBCA – Brno Robstars

  • Číst 6469 krát

Výborný počin „zplodili“ brněnští patrioti a loupežníci – YBAC (Young Bitches Christian Association), který by si neměl nechat ujít žádný milovník tvrdé hudby. Není co se divit, kapelu tvoří ostřílení matadoři a výborní muzikanti, pocházející většinou z ultra tvrdých kapel. Tady nám ale nabízejí parádní hard & heavy muziku, i když ty „kytarové prsty a zápěstí občas neuhlídali a muzika se řítí jak rozjetý vlak, ale vše k dobru věci. Skvělé jsou i texty, které si vzaly na paškál brněnskou tradici, takže vzniklo prakticky tematické album, které nás provede brněnskou historií, kam se hrabou encyklopedie.

Hned v úvodu Jura Valter (Bigboss) oznámí, jak vlastně vzniklo Brno a stává se našim průvodčím v imaginární šalině, která nás proveze Brnem, oznamuje zastávky…Jugoslávská – Vila Tugendhat, kterou „loupežníci vykradou, ovšem vila není prázdná a potkají tam i Mečiara. Následují Nové sady, kde jsou Švédi a zajímavé časové pásmo.  Zastávka Krematorium, kde posluchači zjistí, že loupežníkům chybí Kondice a hemží se to tu sportovci (Plekanec, Šafářová, Kašpárková….) na zastávce Tábor v Babincký s.r.o. se s překvapením dozvíme, že Jura Valtr je Babinského mladší bratr…..a až se dostaneme Na Náměstí Svobody kde v Mě 100 Ro(c)ku  si lotrandos rýpnou do brněnského politického spektra. Tam je konečná a vy si řeknete, to byla jízda!  A jedu znovu! Album do vás nahrne neskutečnou dávku energie a inteligentní humor je přidanou hodnotou.

Neskutečně mě tohle CD baví, texty jsou naprosto dokonalé, zábavné, obsahově tematické, humorné a člověk hltá každé slovo. S texty si autor opravdu vyhrál.

Stejně tak muzika, přes občasnou tvrdost a rychlost vítězí skvělá melodie, opět bych těžko hledal vrchol alba, snad jen upozorním na jednu pomalou na albu, kterou je Duše loupežníka, kde najdete nádherný ženský vokál (Darja Hrubá).

Tohle album primátoru Loupežníků (Don Parambone) a spol. povedlo víc než na výbornou a pro mne je to další adept na album roku (první adept je album Hejtman – Vítejte v pekle).

PS: Začal jsem milovat Brno