6 x Jiří Big Boss Valter

  • Číst 4268 krát

Jiří Big Boss Valter, pěvecká ikona českého black metalu, ale také: bubeník, bluesman, ex-velekněz, prodavač ptačího zobu, pracovník v krematoriu a málem vyučený soustružník. Není toho na jeden život příliš?
Hehehehe...a to tam ještě není všechno...taky jeřábník, betonář, pracovník krematoria...atd. Zdá se ti to příliš? Já nevím, neumím to posoudit, ale všechno mi něco dalo. Hlavně znám cenu peněz.

Letos se Vás přímo dotýkají dvě zásadní výročí a to šedesáté páté, Vašeho narození a třicáté, skupiny ROOT. Připravujete bujaré oslavy, nebo jsou to pro Vás jen čísla?

Všechna výročí se mají řádně slavit. A kdo nedokáže oslavit ani svoje narozeniny, tak si neváží svého života. Co může být slavnějšího než den, kdy jsi přišel na svět?? Hlavně že všichni slaví narozeniny jakýhosi džízase, který nikdy neexistoval, nikdo ho neviděl a nezná. Říkáte tomu Vánočky, nebo tak nějak :-)

V poměrně nedávné době vyšlo nové album skupiny ROOT (Kärgeräs - Return From Oblivion) a krátce na to i singl (Solitude) z Vašeho připravovaného sólového alba (Sbírka Černých Růží/Collection Of Black Roses). Znamená to, že sršíte nápady, nebo stále platí, že to prostě přijde a album napíšete přes noc?

To psaní přes noc stále trvá a nápady srším též. Už nyní píšu texty na jedenácté album Root. A s Igorem (basista) už máme dokonce jednu skladbu na toto album hotovou.

bigboss

Spolupracoval jste s Moonspell, Behemoth a několika dalšími světovými jmény Vašeho žánru. Jak k takovým spojením dochází?

V podstatě nijak. Jsme prostě kámoši a jako takoví se na sebe obracíme, když přijde dobrý nápad. Prostě mu řeknu, nebo on mě a je to.

Jakým způsobem relaxujete? Máte nějaké hobby, nebo si prostě sednete do křesla a užíváte si ticha?

Relaxuji zásadně u filmů a seriálů. Hlavně sci-fi a fantasy. Takže sedím u PC, čumím na film, něco mě napadne, napíšu si poznámky a zase čumím. Pravidelně mě navštěvují přátelé, takže popíjíme anebo jdeme pařit do klubu...a tak vůbec ....

A poslední otázka, filozofie, kterou vyznáváte je velmi laicky řečeno, založená na uspokojení sebe a svého ega. Máte ještě nějaké nesplněné či neuskutečněné přání/touhy/sny?

Jistěže mám – chtěl bych umět hrát na kytaru a zazpívat si se Slayer nebo s Ministry :-)

Děkuji za rozhovor a přeji pevné zdraví a úspěšný rok.

Okay – Stay Proud !

DT