Baba Hed - odtajněno

  • Číst 1842 krát

Baba Hed – co znamená tento název a nejen na to se Martin Huška zeptal přímo této oblíbené a populární kapely

Jako první by mě zajímal váš název kapely. Co znamená a  jak vznikl?
Baba Hed  vznikl podle jedné staré výčepní v hospodě, jmenovala se paní (baba) Hedová ;-) někdy před dvaceti lety.

Jaké byli vaše hudební začátky, jak jste se formovali a kdy jste začínali koncertovat?
Již od začátku bylo hraní hlavně o převzatých věcech, ale vznikaly už i první kousky vlastních skladeb. Koncertování začalo hned za jízdy.

Co máte raději? Open-air akce, nebo komornější klubovky? Nebo berete vše ?
Nejraději hrajeme asi na venkovních akcích, ale když je plný klub a lidi si užívají naší muziku, tak je to také moc fajn. Jinak co se týče akcí, tak si nevybíráme jestli Open-air a nebo klub.

Jaká je u vás v kapele nálada při zkouškách nebo koncertech? Pohádáte se někdy a kvůli čemu?
Je jasný, že se občas pohádáme, ale většinou to jsou kraviny. (při tvorbě nebo organizační záležitost) Ale to k tomu přeci patří …

Další důležitá otázka: Kdo dělá muziku a kdo texty? A jak vůbec vznikají texty? A co vznikne dřív? Základ hudby nebo text?
Asi Pepa Sauer (kytara) muziku + to doděláváme ve zkušebně, když jsme všichni.  Text Pepa Sauer a Fanda Hulák (kytara, zpěv). Občas někoho oslovíme, ať nám s tím pomůže. Vznikne ale nejdřív hudba, než text.

Jaká muzika se vám líbí? Samozřejmě kromě té vaší, nebo čím jste byli odkojeni v pubertě, co vás ovlivnilo a co vás dnes ovlivňuje za muziku?
Tak to asi u každého z nás bylo jinak. Podle věku a tak je to i dodnes.

Kdo řídí na výjezdy? Losujete nebo je někdo kdo nepije? Notabene, dáte si alkohol před hraní a při něm nebo až po? Podle alba OROŠENÁ to tipuji na pivo.
Většinou já (Lukáš Mikulenka- bicí) jsem nejmladší, ale občas mě někdo vystřídá. Nějaké to pivko si dáme, to k naší hudbě patří.

Co vás motivuje, když hrajete častěji a nemáte ponorku někdy? Vídáte se i mimo kapelu?
Motivují nás naši fanoušci a lidi, kterým se naše hudba líbí. Ponorka samozřejmě po dvaceti letech kapely taky byla. Občas se sejdeme i mimo kapelu na pokec.

A jak to snášejí vaše drahé polovičky? Jezdí s vámi nebo trpělivě čekají doma u rodinného krbu na vás, až se vrátíte ze štace?
Snáší to dobře, občas přijedou i za námi nás podpořit.

Poslal Vás už někdy někdo s vaší muzikou do prdele?
Nevím, nepamatuju si, že by se někdy něco takového stalo.

Na závěr se zeptám, co plánujete dál? A kde Vás můžou fanoušci v nejbližší době vidět?
Ted po vydání třetího CD plánujeme zkoušet a občas udělat nějaký ten nový kousek. Co se týče koncertů, tak na našich stránkách www.babahed.cz  se fanoušci dozví, kde nás můžou v nejbližší době vidět.

Lukáš Mikulenka  (bicí)
BABA  HED  Mariánské Lázně

Pro Rockpalace Martin Hruška